Żwirki dla kota, sklep zoologiczny

Żwirek dla kota – wybierz odpowiedni produkt

Wiele osób nie chce wypuszczać swoich kotów na zewnątrz. Uważają oni, że koty najbezpieczniejsze są w czterech ścianach i mają tam wszystko, czego potrzebują do życia. Jest w tym stwierdzeniu sporo racji – koty wcale nie muszą wychodzić na zewnątrz. Inaczej niż psy, które nie mogą spędzić całego życia w czterech ścianach.

Twój kot nie zawsze potrzebuje spacerów. Wymaga jednak odpowiedniej opieki, w tym rozrywki, jedzenia i miejsca, w którym będzie mógł załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Wszystko to może dostać w czterech ścianach.

Z kuwety nie warto rezygnować nawet jeśli decydujesz się wypuszczać kota na spacery lub z nim wychodzisz. Kuweta i dobrze dobrany żwirek dla kota pomogą bowiem zadbać o odpowiednią higienę Twojego zwierzaka. Zwykły piasek dla kota, wzięty np. z piaskownicy, to może być dla niego o wiele za mało. Taki piasek jest niehigieniczny i bardzo nieprzyjemny dla kota. Może nie chcieć z niego w ogóle korzystać – i będzie miał całkowitą rację. Tylko żwirek dla kota jest dla niego odpowiedni. Twój mruczek zasługuje w końcu na to, co najlepsze.

Dobry żwirek dla kota wcale przecież nie musi być drogi – tym, co się naprawdę liczy, nie jest przecież cena, a jakość. A w naszym sklepie bez problemu znajdziesz doskonały żwirek dla kota w przystępnej cenie – na każdą kieszeń!

Koci żwirek – różne rodzaje

Istnieje wiele rodzajów żwirków, które możesz stosować w kuwecie swojego kota. Niektóre rodzaje żwirków mogą być bardziej odpowiednie dla niektórych kotów niż inne, ale jedno jest pewne: zapach będzie się różnił w zależności od rodzaju. Mówi się, że niektóre koty lubią zapachowe żwirki, a inne nie – wszystko zależy od preferencji. Czasami istnieje też różnica pomiędzy tym, co my, ludzie uważamy za ładnie pachnące a tym, co uważają nasi koci przyjaciele.

Musisz wziąć pod uwagę potrzeby wrażliwych kotów oraz kotów długowłosych. W końcu nawet najlepszy piasek dla kota, jeśli będzie czepiał się kocich łapek i brudził futerko, nie zda się na nic. W takim przypadku kot po prostu nie będzie chciał z niego korzystać.

Kolejnym rodzajem żwirku jest żwirek kukurydziany – ten można spuszczać w toalecie bez szkody i strachu, że muszla się zapcha i dojdzie do poważnej i przykrej w skutkach awarii. Dzięki temu nie tylko pozbywasz się nieprzyjemnego zapachu, ale też wynoszenie żwirku przestaje być dla Ciebie problemem.

Przestaje też nim być w przypadku, gdy wybierasz żwirek zbrylający. W tym przypadku w zupełności wystarczy, gdy zbierzesz zanieczyszczoną część łopatką i po prostu ją wyrzucisz. Ten rodzaj żwirku bryluje się pod wpływem wilgoci. To wszystko sprawia, że jest bardzo wygodny (w ten sposób łatwo posprzątasz w kuwecie), a przy tym jest ekonomiczny. To dlatego, że zwarte bryłki dużo łatwiej jest oddzielić od niezanieczyszczonej jeszcze części. Dzięki temu możesz wymienić tylko część żwirku, nie musisz od razu pozbywać się całości. W ten sposób jedno opakowanie żwirku wystarczy Ci na dłużej.

Istnieje też żwirek silikonowy dla kota – też łatwo wybierzesz go z dna kuwety. Jest też przy tym bardzo wydajny. Doskonale też pochłania zapachy, dlatego nie musisz się martwić, że w Twoim domu będzie brzydko pachnieć. Oczywiście, jeśli będziesz regularnie sprzątać kuwetę. Nawet najlepszy żwirek bowiem tego nie zastąpi.

Istnieją również klasyczne żwirki bentonitowe – z nimi prawdopodobnie spotykałeś się najczęściej. Żwirek bentonitowy dla kota to dobry wybór, jeśli szukasz czegoś sprawdzonego i nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy. Twój kot też z pewnością doceni ten wybór.

Zawsze możesz też sięgnąć po naturalny żwirek drewniany dla kota – kot może go polubić ze względu na swoje łapki, dla których będzie całkiem przyjemny w dotyku. Dodatkowo również w starciu z nim nieprzyjemne zapachy nie mają żadnych szans.

Żwirek dla kota – dlaczego warto korzystać z dobrych produktów?

Nie musisz skazywać się na przykre zapachy, jeśli masz w domu kota. Czysta kuweta z odpowiednim – i odpowiednio często wymienianym – żwirkiem, wcale nie musi roztaczać brzydkiej woni. Właściwie nawet nie powinna tego robić. Jeśli będzie zbyt brudna, a unosząca się z niej woń będzie nieprzyjemna, to nie tylko Ty będziesz się źle czuć – także Twój kot będzie czuł się zestresowany. Może mieć też naprawdę spore opory przed skorzystaniem z takiej kuwety.

I nic w tym dziwnego! Trudno bowiem o bardziej higieniczne zwierzę domowe niż kot. Żwirek silikonowy, bentonitowy czy żwirek drewniany dla kota umieszczone w kuwecie mogą być dla Twojego kota synonimem naprawdę królewskiej toalety. A przecież Twój kot zasługuje na wszystko to, co najlepsze.

Korzystaj więc z dobrze dobranego żwirku także dla komfortu własnego kota – dzięki temu nie będzie brudny i zestresowany. W ten sposób będzie również załatwiał się tam, gdzie powinien – czyli we własnej kuwecie. Nie będzie musiał szukać na to sobie lepszego, bardziej higienicznego – w jego mniemaniu – i wygodniejszego miejsca.

Na tym zyska też Twój dom, który nie będzie brzydko pachniał. Zyskasz również Ty – jeśli w kuwecie jest właściwy żwirek, dużo łatwiej go posprzątać. A przecież tak naprawdę to też jest bardzo istotna kwestia. Nie dokładaj sobie dodatkowo pracy.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz taki żwirek dla kota, który w pełni spełni pokładane w nim nadzieje. Pamiętaj, że wybrany przez Ciebie żwirek musi przypaść do gustu nie tylko Tobie, ale też Twojemu kotu. Pomyśl zatem o jego preferencjach.

Żwirek dla kota – niezbędny w każdym kocim domu

Jeśli masz kota, to wiesz, że jedną z najważniejszych rzeczy w Twoim domu jest kuweta. Koty są bardzo czystymi zwierzętami, które lubią załatwiać się w komfortowych warunkach. Ich odchody muszą być właściwie usuwane i nie mogą być pozostawione na widoku dla innych. Dlatego żwirek jest niezbędny – sama kuweta to jeszcze zdecydowanie za mało. Istnieje wiele różnych rodzajów żwirku, ale wszystkie one służą temu samemu celowi: wyłapywaniu kocich odpadów, aby nie trafiały na podłogi lub meble.

Koci żwirek jest właśnie tym, co pomoże Twojemu mruczkowi zachować odpowiednią higienę. Nie używaj zwyczajnej ziemi, piasek z piaskownicy zostaw dzieciom do zabawy – tylko odpowiednio dobrany żwirek dla kota będzie dla niego odpowiedni. Nie musisz się skazywać na nieprzyjemne zapachy unoszące się z kuwety, a swojego kota na załatwianie swoich potrzeb w brudnym, zimnym, niedostosowanym do jego potrzeb żwirku.

W naszym sklepie znajdziesz naprawdę bardzo szeroki wybór żwirków. Jaki żwirek dla kota będzie odpowiedni? Tak naprawdę to zależy. Jedne koty nie mają nic przeciwko żwirkom zapachowym, inne mogą na nie źle reagować. Jedni uważają, że żwirek zbrylający dla kota jest tym najlepszym, inni wskazują raczej na to, że do kociej kuwety najlepszy będzie jednak niezbrylający żwirek.

Tak naprawdę najlepszym, co możesz zrobić, by dowiedzieć się, jaki żwirek dla kota będzie najlepszy, to obserwacja swojego pupila. W ten sposób najlepiej i najszybciej zauważysz, czy odpowiedni dla niego będzie żwirek kukurydziany, czy może lepszy w konkretnym przypadku okaże się żwirek silikonowy dla kota. Zobacz najlepsze produkty w ofercie naszego sklepu.

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło