Szczotki I Grzebienie dla kota, sklep zoologiczny

Szczotka do kota – niezbędne akcesorium dla opiekuna mruczków

Koty każdego dnia dokładnie dbają o swoją sierść. Poświęcają mnóstwo czasu na jej pielęgnację. Mimo to potrzebują regularnego czesania, które jest szczególnie ważne w przypadku długowłosych ras. Również dla kotów krótkowłosych jest to potrzebny zabieg pielęgnacyjny.

W naszym asortymencie znajdziesz szczotki dla kotów w różnym wieku. Sprawdzą się do pielęgnacji zarówno kociąt, jak i zwierząt dorosłych czy seniorów. To akcesoria dla pupili krótko- i długowłosych. Regularne czesanie kota pozwoli Ci uniknąć problemów z zakłaczeniem. Zwierzę nie będzie musiało zbierać aż tyle obumarłych włosów swoim szorstkim językiem.

Szczotka do czesania kota może być przydatna na co dzień. U niektórych zwierząt wystarczy jednak stosowanie jej od czasu do czasu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na czas linienia. Furminator, grzebień, szczotka pudlówka dla kota – akcesoria do pielęgnacji sierści są tak różnorodne, że z łatwością znajdziesz to, które będzie wygodne dla Ciebie, a przede wszystkim przyjemne dla zwierzęcia.

Szczotka do wyczesywania kota – dlaczego jest niezbędna?

Duża ilość wypadającej sierści będzie zjadana przez zwierzę podczas pielęgnacji. To oczywiście naturalne zachowanie. Na pielęgnację futra mruczki poświęcają nawet 1/4 czasu w ciągu dnia. Pamiętaj jednak, że gdy sierści jest zbyt dużo, może dojść do niebezpiecznego zakłaczenia. Tym określeniem nazywa się pozostawanie pilobezoarów, czyli kul włosowych w żołądku lub jelicie zbyt długo. Na problem szczególnie uważaj wiosną oraz jesienią, gdy jest okres linienia. Koty zazwyczaj pozbywają się kul włosowych naturalnie – wymiotując. Pomóc w tym może im podjadanie trawy.

Szczotka do czesania kota jest więc niezbędna, żeby uniknąć niebezpiecznych dla zdrowia zwierzęcia sytuacji. Regularne szczotkowanie kota przyczyni się również do łatwiejszego utrzymania porządku w domu. Jeśli nie będziesz regularnie usuwać obumarłej sierści, pozostanie ona na obiciu kanapy lub na Twoich ubraniach.

Regularne usuwanie sierści długiej zapobiega powstawaniu kołtunów. Przykładowo persy mają problem z ich powstawaniem. Może się okazać, że konieczne będzie wycinanie splątanych włosów. Szczotka do kota stosowana regularnie pozwoli Ci uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji.

Szczotki dla kotów – jak stosować?

Niektóre koty uwielbiają czesanie – pokazują to, prężąc się oraz wydając z siebie cichy dźwięk. Traktują to jak pieszczoty i jest to dla nich miło spędzony czas z opiekunem. Pamiętaj jednak, że dla niektórych mruczków nie jest to wcale przyjemny zabieg. Warto więc przyzwyczajać zwierzę do czesania już od małego, a pomoże Ci w tym odpowiednia szczotka do sierści kota.

Co zrobić, żeby przyzwyczaić zwierzę do czesania? Przede wszystkim powinien być to czas, który dobrze mu się kojarzy. Warto więc zastosować nieco smakołyków. Nim pierwszy raz uczeszesz zwierzę, pozwól mu na spokojne obwąchanie szczotki dla kotów. W kolejnych etapach pracy nad strachem zwierzęcia możesz delikatnie przeczesać je szczotką, a następnie dać mu smakołyk. Dzięki temu zbudujesz pozytywne skojarzenia z akcesorium do czesania.

Zamiast szczotki dla kotów możesz wykorzystać rękawicę. Dla wielu kotów jest przyjemniejsza. Kojarzy się z głaskaniem. Gumowa rękawica do czesania również może skutecznie usunąć martwą sierść.

Jak używać szczotki dla kotów? Przede wszystkim regularnie. Jeśli zależy Ci na tym, żeby w odpowiedni sposób spełniała swoje funkcje, używaj jej tak często, jak potrzebuje tego zwierzę. Nawet najlepsza szczotka dla kota nie będzie pomocna, jeśli będziesz po nią sięgać zbyt rzadko. Szczotka dla kota długowłosego w okresach linienia może być stosowana nawet codziennie. W przypadku sierści średniej lub krótkiej wystarczające może się okazać czesanie czworonoga raz w tygodniu.

Najlepsza szczotka dla kota – jak ją wybrać?

Podczas czesania kota usuwasz martwy naskórek oraz obumarłe włosy. Żeby zabieg ten był skuteczny, a jednocześnie przyjemny dla zwierzęcia potrzebne jest odpowiednie akcesorium.

Jaka powinna być szczotka do wyczesywania kota? Musi być wygodna zarówno dla zwierzęcia, jak i dla Ciebie. Zwróć uwagę na to, jaki uchwyt ma szczotka do wyczesywania kota. W naszym asortymencie znajdziesz akcesoria z uchwytem pokrytym materiałem zapobiegającym ślizganiu się dłoni. Dzięki temu, gdy natkniesz się na kołtun, szczotka do czesania kota nie wyleci Ci z ręki.

Przydatne okaże się też zgrzebło dla kota. Czym jest? Zgrzebło dla kota jest zakończone drucikami. Ułatwiają one pielęgnację kota długowłosego. Wartą uwagi propozycją jest szczotka furminator dla kota. Jest to nieoceniona pomoc w okresie linienia. Szczotka furminator dla kota jest przydatna, jeśli podszerstek jest gęsty. Pamiętaj jednak, że tego akcesorium trzeba używać z rozwagą, nie częściej niż raz na dwa tygodnie.

Szczotka do sierści kota może być wykonana z różnych materiałów. Świetnie sprawdzają się modele z tworzyw sztucznych, ponieważ są łatwe do utrzymania w czystości. Szczotka dla kota długowłosego lub krótkowłosego może nie tylko usuwać obumarłą sierść, lecz także służyć do przyjemnego masażu.

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło