Naturalne żwirki dla kota, sklep zoologiczny

Naturalne żwirki dla kotów – co warto o nich wiedzieć?

Opieka weterynarza i pełna miska zdrowego jedzenia to nie wszystko, co musisz zapewnić kotu. Ważny jest również dobry żwirek, którym wypełnisz kuwetę. Z toalety z odpowiednim podłożem zwierzę chętnie skorzysta. Niektóre koty zaakceptują każdy żwirek, a inne mogą okazać się bardziej wybredne.

W naszym asortymencie znajdziesz naturalne żwirki dla kotów, które doskonale sprawdzą się dla zwierząt w różnym wieku. To produkty idealne zarówno dla krótko-, jak i długowłosych czworonogów. Naturalny żwirek nadaje się do wypełnienia kuwety dla kociąt, dorosłych kotów oraz seniorów.

Dostępne w tej kategorii żwirki to produkty bez dodatków chemicznych. Doskonale pochłaniają one nieprzyjemne zapachy. Są dostępne w opakowaniach różnej wielkości, więc możesz od razu zdecydować się na zapas, jeśli wiesz już, że Twój kot lubi ten rodzaj żwirku. Oferujemy też mniejsze opakowania, które pozwolą Ci przetestować, czy zwierzę będzie tolerować wypełnienie kuwety.

Naturalne żwirki dla kotów występują w różnych wariantach zapachowych. Możesz zdecydować się na woń morskiej bryzy lub świeżej trawy. Pamiętaj jednak, że niektóre mruczki preferują naturalny zapach podłoża w kuwecie.

Naturalny żwirek dla kota – odkryj zalety produktu

Naturalne żwirki dla kotów są idealne dla wszystkich osób, które starają się żyć według ekologicznych zasad. To produkty powstające w sposób jak najmniej szkodliwy dla środowiska. Ekologiczny żwirek może być wykonany ze zbóż – powstaje jako efekt uboczny ich przemiału. 

Naturalny żwirek dla kota jest też kukurydziany. Taki produkt nie zawiera zbędnych, chemicznych dodatków. Dzięki temu jest bezpieczny dla zwierzęcia, na przykład w razie połknięcia.

Ekologiczny żwirek doskonale spełnia swoje najważniejsze funkcje. Podłoże rewelacyjnie pochłania zapachy, co docenisz szczególnie, jeśli kuweta musi stać w pokoju lub przedpokoju zamiast w zamkniętej łazience. Oferujemy niepylące się podłoża. Podczas ich wymiany zapomnisz o nieprzyjemnym kaszlu.

Eko żwirek jest również wydajny. Jeśli masz kilka kotów, a tym samym kilka kuwet, jest to z pewnością ważna dla Ciebie cecha podłoża do kuwety. Oferujemy żwirki, które są delikatne dla łapek zwierząt. Nie przyklejają się do sierści, dlatego są świetne dla zwierząt o dłuższym włosiu. Dzięki temu, że granulki nie przyczepiają się do kota, zwierzę nie będzie ich roznosiło po całym domu.

W naszym asortymencie znajdziesz również naturalny żwirek zbrylający dla kota. To produkt, który po zetknięciu z moczem zmienia się w trwałe bryłki. Dzięki temu usunięcie nieczystości z kuwety staje się znacznie łatwiejsze.

Naturalne żwirki dla kotów – jak stosować?

Niezależnie od tego, na który żwirek się zdecydujesz, musisz pamiętać o regularnym usuwaniu nieczystości z kuwety. Brzydkie zapachy mogą spowodować, że zwierzę zrezygnuje z wejścia do kociej toalety. Staraj się więc usuwać nieczystości na bieżąco. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której zwierzę pozostawi niemiłą niespodziankę, na przykład tuż obok kuwety.

Naturalny żwirek zbrylający dla kota będzie Ci łatwo usunąć z kuwety. Wystarczy, że wykorzystasz do tego celu łopatkę. Jeśli żwirku zostanie w kuwecie za mało, dosyp nieco świeżego. Dbaj o to, żeby podłoża nie było zbyt mało. Cienka warstwa sprawi, że żwirek będzie się przyklejał do dna kuwety.

Co jakiś czas konieczna jest wymiana całej zawartości kociej toalety. Czas zależy od różnych czynników, na przykład liczby kotów korzystających z jednej kuwety. Jeśli żwirek się zbryla, a Ty dbasz o regularne usuwanie nieczystości, wymiana całej zawartości może być potrzebna nie częściej niż co 2 tygodnie. Niektóre podłoża wymagają jednak wymiany raz na tydzień. Naturalne żwirki dla kotów mogą być wyrzucane do bio odpadów. Zbożowe podłoże możesz nawet wykorzystać jako nawóz w ogrodzie.

Naturalny żwirek dla kota – jak wybrać?

Odpowiedni żwirek to taki, który pasuje przede wszystkim kotu. Powinien być delikatny dla kocich łapek i zapewniać zwierzęciu komfort podczas załatwiania potrzeb. 

Nie zapominaj o swoim komforcie. Produkt z włókien roślinnych powinien świetnie radzić sobie z nieładną wonią. Kiedy wybierasz podłoże, zwróć uwagę na zapach. Możesz zdecydować się na produkt o aromacie cytrynowym, zielonej herbaty czy morskiej bryzy. Pamiętaj jednak, że woń przyjemna dla Ciebie nie musi być miła dla zwierzęcia. Wiemy, że nie każdy mruczek lubi aromatyczne podłoże, dlatego przygotowaliśmy też duży wybór tych o naturalnym zapachu.

Kiedy wybierasz naturalny żwirek dla kota, sprawdź, co producent mówi o usuwaniu go. Niektóre zużyte podłoża można utylizować w toalecie. Pamiętaj jednak, że nigdy nie powinna być to duża ilość żwirku. Korzystaj więc z tej możliwości w sposób rozsądny.

Przy wyborze podłoża zwróć uwagę na jego skład. Oprócz kukurydzianych czy zbożowych produktów możesz zdecydować się na ekologiczny żwirek z drewna dębowego. Takie podłoże nie zawiera klejów czy substancji konserwujących, co sprawia, że jest bezpieczne dla zwierzęcia. Możesz też wybrać eko żwirek z drewna drzew iglastych.

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło