Szelki dla psa, sklep zoologiczny

Szelki LED dla psa oraz szelki odblaskowe dla psa - co to?

Szelki LED dla psa oraz szelki odblaskowe to idealny sposób na zapewnienie Twojemu pupilowi bezpiecznego pobytu na zewnątrz, zwłaszcza w porze nocnej. Szelki LED są wyposażone w diody LED, które emitują jasne, widoczne na dalszym dystansie światło, dzięki czemu Twój pies jest dobrze widoczny dla innych użytkowników drogi. Szelki odblaskowe dla psa są pokryte materiałem odblaskowym, który odbija światło samochodowych reflektorów, dzięki czemu Twój pies jest dobrze widoczny dla innych użytkowników drogi. Oba rodzaje szelek są wygodne i trwałe, dzięki czemu Twój pies może cieszyć się wygodą i bezpieczeństwem podczas wspólnych spacerów. Szelki LED dla psa i szelki odblaskowe dla psa są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do każdego pupila. Ponadto szelki LED jak i szelki odblaskowe dla psa są lekkie i wygodne, dzięki czemu Twój pies może swobodnie się poruszać. Więc jeśli szukasz sposobu, aby zapewnić Twojemu pupile bezpieczne spacery, szelki LED i odblaskowe dla psów są idealnym rozwiązaniem.

Szelki dla psa – alternatywa dla obroży

Bezpieczeństwo na spacerze z psem to podstawa. Ważne jest zarówno bezpieczeństwo Twojego zwierzęcia, jak i innych czworonogów oraz ludzi. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje także komfort. Z tego powodu coraz popularniejsze stają się szelki dla psa. Akcesorium spacerowe doskonale sprawdzi się dla zwierzęcia w każdym wieku – będzie idealne dla szczenięcia, dorosłego psa oraz seniora.

Szelki nałożysz zwierzęciu o dowolnej wielkości. Te akcesoria są bowiem dostępne w wielu rozmiarach. Szelki może nosić labrador, ale posłużą też maltańczykowi. Produkty dostępne w tej kategorii są przeznaczone dla wszystkich opiekunów, którzy mają problem ze zwierzęciem ciągnącym na spacerach. Szelki antyucieczkowe dla psa sprawdzą się dla czworonogów mających tendencję do urywania się ze smyczy, na przykład w momentach ogromnego stresu.

Wygodne szelki dla psa są więc idealne dla zwierząt strachliwych, trudnych do prowadzenia ze względu na ciężar i ciągnących się na spacerach. Szelki dla psa bezuciskowe, antyucieczkowe, regulowane – wybór jest naprawdę duży. Dowiedz się więcej o konkretnych rodzajach akcesoriów spacerowych.

Regulowane szelki dla psa – dlaczego warto je stosować?

Szelki dla szczeniaka i psa dorosłego są świetnym rozwiązaniem, jeśli przyjemny spacer z czworonogiem potrafi przerodzić się w nieustanną walkę. Akcesorium spacerowe powoduje, że problem z ciągnięciem się zwierzęcia na spacerach staje się znacznie mniej dotkliwy zarówno dla Ciebie, jak i samego czworonoga. 

Szelki wyróżniają się kształtem, który pozwala rozłożyć napięcie na kilka obszarów. Dzięki temu nie dochodzi do groźnego ucisku szyi, a pies podczas spaceru może czuć się swobodnie. Możesz zdecydować się na szelki bezuciskowe dla psa – nie wywołują one nieprzyjemnego ucisku na gardło oraz klatkę piersiową.

Szelki mogą też ograniczać problem z ucieczkami – niektóre są tak skonstruowane, żeby zwierzę nie mogło się z nich łatwo wyswobodzić. Możesz też zdecydować się na akcesorium, które ograniczy problem z ciągnięciem się – to tak zwane szelki treningowe.

Szelki dla szczeniaka i dorosłego psa – co warto wiedzieć o używaniu?

Kiedy wybierasz szelki dla psa, sprawdź ich rodzaj. To od niego zależy, w jaki sposób akcesorium spacerowe będzie można wykorzystać. Każde ma bowiem nieco inne zalety i zadania. Jeśli trudno jest Ci utrzymać zwierzę na smyczy, zdecyduj się na szelki easy walk. Ich jeden pasek przechodzi przez grzbiet i klatkę piersiową, a drugi przez przedpiersie. Szelki easy walk powodują, że gdy pies zacznie się ciągnąć, będzie się obracał w Twoją stronę. Dzięki temu łatwiej będzie Ci go uspokoić. Szelki easy walk można określić mianem treningowych. Uczą bowiem zwierzę, w jaki sposób poprawnie chodzić na smyczy.

Kolejny rodzaj warty uwagi to szelki norweskie. Mają one charakterystyczną konstrukcję. Jeden pas biegnie wokół klatki piersiowej zwierzęcia, natomiast drugi jest przyszyty prostopadle i oplata część klatki piersiowej nad łapami. Szelki norweskie mają też rączkę, która pozwala złapać zwierzę w dowolnym momencie. Są one łatwe do zakładania. Nie powinny być stosowane dla psów, które ciągną się lub mają tendencję do ucieczek.

Wyróżnia się też szelki guard. Mają jedną pętlę otaczającą szyję zwierzęcia, druga natomiast oplata klatkę piersiową za łapkami. Są one połączone dwoma paskami – mostkowym i grzbietowym. Doskonale sprawdzą się jako szelki dla małego psa, ponieważ można je wygodnie regulować. To akcesorium spacerowe, które ma wiele zalet. Przede wszystkim jest zdrowe dla układu ruchu, ponieważ nie blokuje kończyn. Trudno też z niego wyjść, więc sprawdzi się dla lękliwych zwierząt. Po zastosowaniu specjalnej zapinki modele te sprawdzą się jako szelki samochodowe.

Jeśli Twoje zwierzę jest szczególnie lękliwe, zdecyduj się na szelki antyucieczkowe dla psa. Przypominają one budową guardy, jednak są wyposażone w dodatkową obręcz. Dzięki temu przypadkowe wyjście z nich jest dla czworonoga niemal niemożliwe. Antyucieczkowe szelki dla psa doskonale sprawdzą się, jeśli zwierzę jest strachliwe, ale też jeśli nagle potrafi pobiec za tropem.

Jak wybrać szelki dla psa?

Przy wyborze koniecznie sprawdź rozmiar szelek. Szelki dla owczarka niemieckiego będą przecież inne niż szelki dla maltańczyka. Rozmiar ma wpływ na komfort zwierzęcia, ale też jego bezpieczeństwo. Ze zbyt dużego akcesorium spacerowego zwierzę może się wyślizgnąć. Sprawdź też, czy są to regulowane szelki. Jeśli tak, będzie Ci łatwiej dopasować je do zwierzęcia. Pamiętaj jednak, że regulowane szelki dla psa można dostosowywać do czworonoga, ale tylko w niewielkim zakresie. Koniecznie więc zmierz psa i dostosuj do niego rozmiar akcesorium.

Często podróżujesz ze zwierzęciem? Zdecyduj się na szelki dla psa do samochodu. Wpina się je do pasa bezpieczeństwa przy użyciu specjalnego zapięcia, które jest dość długie, dlatego daje psu możliwość wykonywania swobodnych ruchów, ale jednocześnie zapewnia mu bezpieczeństwo.

Dopiero uczysz zwierzę chodzić w szelkach? Masz jeszcze młodziutkiego czworonoga? Dobrze sprawdzą się szelki bezuciskowe dla psa, które są wykonane z przewiewnej tkaniny. Nie składają się całe z pasków – ich część jest wykonana z większego kawałka materiału. Szelki dla psa bezuciskowe mogą być przeznaczone do samochodu. Podczas hamowania zapewniają bezpieczeństwo.

Szelki dla małego psa czy większego czworonoga powinny być odporne na pękanie. Zwróć więc uwagę na materiał wykonania. Szelki mogą być wykonane z polipropylenu i nylonu – takie połączenie gwarantuje wytrzymałość.

Sprawdź też, czy szelki dla dużego psa lub malutkiego towarzysza spacerów są przewiewne. Możesz zdecydować się na model z siateczką na gąbce, która gwarantuje skuteczną wentylację. Puszorek dla psa może być wyposażony w elementy odblaskowe. Dzięki nim Twoje zwierzę będzie lepiej widoczne nawet po zmroku.

Szelki dla dużego psa i małego czworonoga są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. I choć nie jest to najważniejsza cecha akcesorium spacerowego, również zwróć na nią uwagę. Szelki bezuciskowe dla psa, modele typu guard i inne rodzaje są dostępne zarówno w stonowanych, jak i jaskrawych odcieniach. Nie brakuje również wzorzystych modeli.

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło