Legowiska dla kota, sklep zoologiczny

Legowisko dla kota – wygodne miejsce do snu

Sen zajmuje kotom większość dnia – przesypiają nawet 16–18 godzin dziennie! Warto więc zadbać o to, żeby miały wygodne miejsce do odpoczynku. Pamiętaj, że większość kotów ma kilka ulubionych miejsc do relaksu i w każdym z nich dobrze jest ułożyć posłanie, które sprawi, że zwierzęciu będzie jeszcze przyjemniej.

W naszym asortymencie znajdziesz legowisko dla kota, które pozwoli mu się skryć przed światem i pobyć chwilę w samotności. Nawet najbardziej towarzyskie zwierzęta muszą przecież czasem odpocząć od innych. Legowiska dla kota są też miejscem, w którym mruczek może spędzić chwilę na zabawie ulubioną myszką z kocimiętką lub poduszką wypełnioną walerianą.

W tej kategorii znajdziesz legowiska dla kotów w różnym wieku. To produkty, które sprawdzą się dla juniorów, dorosłych zwierząt oraz seniorów. Oferujemy posłania w różnych kształtach i rozmiarach. W niektórych z nich zmieszczą się nawet dwa koty. Większe legowisko to świetne rozwiązanie, jeśli masz to szczęście, że Twoje koty doskonale się dogadują i spędzają ze sobą większość dnia. Pamiętaj jednak, że mimo to warto mieć więcej posłań. Zwierzęta traktują je jako jeden z zasobów i czasem może dojść do kłótni.

Posłanie dla kota – dlaczego warto je mieć?

Posłanie dla kota to miejsce, w którym zwierzę będzie mogło skryć się, gdy poczuje potrzebę, żeby pobyć samemu. Niektóre legowiska znajdą zastosowanie, jeśli tworzysz kocią autostradę na ścianie. Półki na wysokości, po których kot może się poruszać, to świetne urozmaicenie przestrzeni dla zwierzęcia. Ułożone na nich legowiska dla kotów powinny być płaskie, żeby nie utrudniać zwierzęciu biegania po jego własnym placu zabaw. 

Warto przymocować je do półki, żeby konstrukcja była bezpieczniejsza. Wykorzystane w ten sposób legowisko dla kota sprawi, że półki przestaną być śliskie. Dzięki temu będą bezpieczniejsze. Posłużą nie tylko do biegania, lecz także do snu. Większość kotów uwielbia odpoczywać na wysokości.

Wydaje się, że legowiska dla kotów są najpotrzebniejsze zimą. To właśnie wtedy zwierzęta szczególnie szukają ciepłego miejsca. Możesz więc wybrać legowisko na kaloryfer lub ułożyć na szafie przytulne posłanie. Nie znaczy to jednak, że leżanki nie sprawdzą się latem. Możesz zdecydować się na dwustronne legowisko, które zostało wykonane z dwóch materiałów. Wystarczy dobrać stronę posłania do pory roku. Na lato dobrze sprawdza się nylon, natomiast na zimę odpowiedni będzie polar.

Legowisko dla kota na parapet, na szafę czy na kaloryfer – nigdy nie wiesz, które z nich stanie się ulubionym Twojego zwierzęcia. Warto jednak ustawić w domu kilka sztuk. To tym bardziej ważne, jeśli masz więcej niż jednego kota. Posłanie jest dla zwierzęcia zasobem. Jeśli będzie tylko jedno, może dojść między zwierzętami do kłótni. Kieruj się zasadą, którą stosuje się też, dobierając liczbę kuwet – liczba kotów + 1. Korzystając z tego prostego działania, dowiesz się, ile legowisk powinno znaleźć się w Twoim domu, żeby ograniczyć możliwość wystąpienia konfliktów.

Legowiska dla kota – jak zachęcić zwierzęta do korzystania z nich?

Legowiska dla kota powinny być ustawione w odpowiednich miejscach. Niektórym opiekunom wydaje się, że zwierzę unika posłań, dlatego rezygnują z ich zakupu. Problem może jednak tkwić w źle wybranym miejscu. Pamiętaj, że kot w naturalnym środowisko dzieli przestrzeń na strefy. Oznacza to, że nie odpoczywa w miejscu, gdzie poluje i nie je tam, gdzie załatwia swoje potrzeby fizjologiczne.

Podział przestrzeni na strefy warto przenieść do domu. Spanie dla kota nie powinno więc znajdować się obok miski z jedzeniem czy wodą. Nie stawiaj go też w pobliżu kuwety. Zastanów się, gdzie Twój kot lubi spędzać czas. Być może najchętniej leży na parapecie. Jeśli tak, to właśnie tam ułóż legowisko. Ciepło wydostające się zimą z kaloryfera z pewnością umili mu czas spędzany w przyjemnym w dotyku posłaniu.

Wiele kotów uwielbia spędzać czas na wysokości, na przykład na szafie. To stamtąd mają świetny punkt obserwacji, a gdy zmęczą się podpatrywaniem domowników, zasypiają. Mruczkowi będzie przyjemniej, jeśli na szafie ustawisz legowisko. Może to być też domek dla kota, jeśli lubi skrywać się w pudełkach.

Legowisko dla kota – jak wybrać?

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór legowisk. Spośród nich z pewnością wybierzesz takie, którego kot nie będzie omijał w sposób znany z zabawnych filmików dostępnych w sieci. Kiedy wybierasz legowisko dla kota, zwróć uwagę na jego rozmiar. Maine coon będzie potrzebował z pewnością większego posłania niż dachowiec, który nie skończył jeszcze 6. miesięcy.

Dostępne są różne rodzaje legowisk. Niektóre koty uwielbiają wylegiwać się na parapecie. To właśnie tam sprawdzi się leżanka dla kota. Miękka powierzchnia zamiast twardego kaloryfera będzie dla zwierzęcia jeszcze przyjemniejsza. Idealnym rozwiązaniem będzie też legowisko na kaloryfer. Pozwoli czworonogowi być bardzo blisko źródła ciepła, a to mruczki uwielbiają.

Legowisko dla kota na kaloryfer czy parapet to nie wszystkie dostępne rozwiązania. Możesz zdecydować się też na klasyczne posłanie. Takie, które ułożysz na podłodze w ulubionym miejscu zwierzęcia.

Kiedy wybierasz legowisko dla kota na kaloryfer czy do ustawienia na podłodze, zwróć uwagę na materiał wykonania. W naszym asortymencie znajdziesz modele, do których produkcji wykorzystano plusz. Ten bardzo miękki, przyjemny w dotyku materiał zapewnia zwierzęciu komfortowe warunki do snu. Sprawdź, czy producent pozwala na pranie ręczne, czy w pralce.

W naszej ofercie znajdziesz miękkie legowisko dla kota wykonane z materiałów, które umożliwiają pranie w pralce – najczęściej w 30°C. To między innymi produkty z wytrzymałych tworzyw sztucznych, na przykład poliestru. Wykorzystanie tego trwałego materiału to gwarancja, że leżanka dla kota posłuży na długo.

Kiedy wybierasz legowisko na podłogę, zwróć uwagę na jego spód. Dobrze sprawdzi się model, w którym zastosowano antypoślizgowy materiał. Dzięki niemu legowisko nie będzie przesuwało się po panelach.

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło