Szampony dla psa, sklep zoologiczny

Szampony dla psów – zadbaj o pielęgnację czworonoga

Psy dzielą się na dwa rodzaje: te, które lubią kąpiel i te, które zrobią wiele, by się nie kąpać i będą bardzo nieszczęśliwe, gdy uda się je zagonić do łazienki. Każdego czworonoga trzeba jednak kąpać – to ważne dla skóry psa. Pomaga jej zachować zdrowie i sprawia, że sierść jest lśniąca i zdrowa. Tego wszystkiego nie osiągniesz jednak zwykłą wodą. Musisz przede wszystkim poznać potrzeby skóry twojego pupila.

Szampony dla psów są bardzo różnorodną kategorią, dlatego wybór odpowiedniego produktu może być wyzwaniem. W naszym sklepie znajdziesz artykuły odpowiednie dla wrażliwej skóry, które zapewnią jej odpowiednie nawilżenie, pozwolą walczyć z pchłami, swędzeniem i jak najlepiej pomogą w pielęgnacji psa. Szampony dla psów są kategorią tak pojemną, że znajdziesz coś odpowiedniego dla każdego czworonoga – bez względu na długość czy kolor sierści.

Psy trzeba kąpać regularnie. Co to oznacza? Tak naprawdę nie ma tutaj jednej, uniwersalnej reguły – należy to robić, gdy wystąpi taka konieczność. W przypadku psów o śnieżnobiałej sierści, długowłosych czy wystawowych taka potrzeba może pojawiać się dużo częściej niż w przypadku, na przykład, krótkowłosych kundelków.

Dobór szamponu dla psa ma ogromne znaczenie, ponieważ każda kąpiel to dla psa spore przeżycie. Szampon oddziałuje też bezpośrednio na sierść i skórę, dlatego nie może naruszać naturalnej flory bakteryjnej psa, podrażniać czy powodować alergii. Dobór szamponu w dużej mierze zależy od potrzeb danego psa. Duże znaczenie ma też jego wiek – najlepsze szampony i odżywki dla psa dostosowane są do potrzeb jego skóry w dowolnym wieku. Szampon dla szczeniaka będzie zupełnie inny niż szampon dla psa alergika. Zupełnie inny może być też szampon dla yorka czy pudli. Szampon dla psów długowłosych i o wrażliwej skórze też będzie miał odmienną charakterystykę. 

Kąpanie psa zawsze jest swego rodzaju wyzwaniem – zwłaszcza dla osób, które nie mają jeszcze wprawy. Sierść psa wymaga jednak pewnych starań – zarówno w przypadku psów krótkowłosych, jak i długowłosych. Nieprzyjemne zapachy mogą się pojawić zawsze, a szampon dla psa pozwoli je zniwelować. Zadba też o odpowiednie nawilżenie skóry.

Profesjonalne szampony dla psów – dlaczego warto ich używać?

Szampony dla psów są najróżniejsze, dlatego naprawdę nie warto kupować pierwszego lepszego produktu. Szampony i odżywki dla psa muszą być dopasowane do jego charakterystycznych potrzeb. Tylko wtedy w pełni spełnią swoje zadanie i zadbają o sierść Twojego psa – nadadzą jej połysk i zdrowy, piękny wygląd.

Na pewno chcesz jak najlepiej dla swojego psa – bez znaczenia czy to rodowodowy west highland white terier, jamnik, pudel, owczarek niemiecki czy może sympatyczny i pocieszny kundelek. Najlepszy szampon dla psa to też forma dbania o niego i wyrażania swojej miłości do czworonoga.

Warto wybierać profesjonalne, sprawdzone szampony dla psów, ponieważ wtedy doskonale wiadomo z jakich składników są zrobione. Masz też pewność, że szampon dla psa jest stworzony właśnie z myślą o specyficznych potrzebach tych zwierząt. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że szampony dla psów znacząco różnią się od tych przeznaczonych dla ludzi.

Swój szampon zostaw zatem dla siebie – jest on dostosowany do specyfiki ludzkiej skóry i odpowiada na ludzkie potrzeby pielęgnacyjne. Psu może bardzo zaszkodzić – podrażnić, wywołać reakcję alergiczną oraz sprawić, że kolor sierści i skóra będą się prezentowały po prostu bardzo źle. Dlatego dla Twojego zwierzaka wybierz specjalistyczny szampon dla psa – dopasowany do rodzaju włosa i specyficznej sierści Twojego pupila.

Jeśli dobierzesz odpowiedni produkt, nawet kąpanie psa z problemami skórnymi może przestać być wyzwaniem. Istnieją bowiem specjalistyczne szampony i odżywki dla psa, które pozwolą Ci kompleksowo dbać o jego potrzeby. Jaki szampon dla psa wybrać? Przede wszystkim zakupiony towar ma służyć Twojemu zwierzakowi – dlatego zastanów się, jakie Twój zwierzak ma potrzeby.

Szampon dla psów z problemami skórnymi pomoże Ci w walce o zdrową, czystą i niepodrażnioną skórę czworonoga. Jego samego uwolni natomiast od bólu i uporczywego swędzenia, które nie pozwala mu spokojnie spać, bawić się czy wypoczywać. Takie sytuacje są bardzo groźne – nie tylko stresują psa, ale też mogą doprowadzić do bardzo groźnych stanów zapalnych i zakażeń. Szampon hipoalergiczny dla psa z kolei nie ma żadnych składników, które potencjalnie mogłyby zaszkodzić psiemu alergikowi. Dlatego jest bezpieczny do stosowania nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry alergika.

Szczenięta też mają swoje specyficzne potrzeby – to bardzo delikatne i wrażliwe stworzonka. Dlatego najlepszy będzie delikatny szampon, stworzony z myślą o ich potrzebach. Szampon dla szczeniąt pozwoli zadbać o skórę i sierść tych zwierząt, a przy tym nie sprawi im bólu. To może pomóc też w przyzwyczajaniu szczeniaka do konieczności regularnych kąpieli.

Szampon na pchły dla psa ma z kolei przed sobą bardzo odpowiedzialne zadanie. Przede wszystkim musi być delikatny dla skóry, nadawać się do krótkiej oraz długiej sierści i nie powodować podrażnień. Musi też jednak skutecznie pozbywać się pcheł. Szampon na pchły musi być więc jednocześnie delikatny, jak i bardzo skuteczny – w końcu pchły to bardzo poważny problem i nie należy go lekceważyć. Najlepszy szampon dla psa to w końcu taki, który pozwoli mu rozwiązać problem pcheł i ochroni przed podobną inwazją niechcianych pasożytów także w przyszłości.

Jak stosować szampony dla psów?

Szampon dla psa najlepiej jest stosować, oczywiście, w kąpieli. Bez znaczenia czy myjesz psa w misce, pod prysznicem, w wannie czy w profesjonalnych warunkach salonu groomerskiego, który zajmuje się kompleksową psią pielęgnacją – szampon dla psa w kąpieli to absolutna podstawa.

Pamiętaj, że psy nie mogą zacząć kojarzyć kąpieli z czymś złym, strasznym i stresującym. Z tym można sobie poradzić, ale trzeba mieć odpowiedni szampon dla psa. Niezależnie od tego, czy będzie przeznaczony do sierści długiej, krótkiej, białej czy dowolnie innej – nie może psa szczypać, podrażniać i powodować innego dyskomfortu. Nie zawsze też musisz koniecznie kąpać pupila – to dla niego jednak wielkie przeżycie. Każda kąpiel zajmuje też czas, a potem jeszcze trzeba psa wysuszyć i zadbać o jego komfort termiczny, by nie zachorował i nie pojawiły się inne, różnorodne problemy. Czasami zwykły szampon dla psa nie jest wystarczającym rozwiązaniem.

To wszystko sprawia, że warto mieć pod ręką suchy szampon. Jak sama nazwa wskazuje – takiego szamponu używa się na sucho. Zaoszczędzisz czas, nie będziesz też musieć moczyć psa, a jednak suchy szampon dla psa sprawi, że kolor sierści będzie prezentować się dobrze. Taki produkt pochłonie cząsteczki zanieczyszczeń na sierści i sprawi, że będzie ona czystsza i bardziej lśniąca. Tego typu szampon dla psa nie zastąpi całkowicie tych tradycyjnych szamponów, ale może być ogromnym wsparciem, gdy masz mało czasu, ale jednak zależy Ci na tym, by sierść psa prezentowała się w danej chwili jak najlepiej.

Jak wybrać szampon dla psa?

Szampon dla psa wcale nie tak łatwo wybrać. Na rynku jest ich całe mnóstwo i łatwo się w tym wszystkim pogubić – zwłaszcza jeśli nie ma się jeszcze doświadczenia w tej dziedzinie i dopiero zaczyna się poznawać tajniki opieki nad zwierzakiem. Jaki szampon dla psa będzie najlepszy?

Wszystko zależy od Twojego psa. Zacznij od jego wieku – szampon dla szczeniaka będzie miał inny skład niż szampon dla psa dorosłego. Wszystko dlatego, że skóra szczeniąt ma swoje specyficzne potrzeby, które dobry szampon dla psa musi zaspokoić. Najlepszy szampon dla psa powinien być dostosowany do jego sierści – znaczenie ma szczególnie jej długość. Zwróć też uwagę na maść – sierść biała wymaga większej dbałości o to, by zachować nieskazitelnie czysty, śnieżny kolor. 

Zawsze w swoim pobliżu warto mieć też suchy szampon dla psa – na wypadek, gdyby istniała potrzeba szybkiego poprawienia stanu sierści i doprowadzenia jej do ładu, a nie było czasu na kąpiele. Czasami też suchy szampon może pomóc, gdy czujesz, że sierści przydałoby się odświeżenie, ale nie chcesz kąpać psa zbyt często, by nie naruszyć jego naturalnej flory bakteryjnej.

Pamiętaj o tym, by zawsze czytać skład i zalecenia producentów takich szamponów – to szczególnie ważne w przypadku psów-alergików czy psów z innymi problemami skórnymi. Pamiętaj też, że jeśli nie wiesz, co dokładnie dzieje się Twojemu psu – tak naprawdę nie warto tego zgadywać. Na podstawie swoich przypuszczeń możesz wysnuć całkowicie błędną diagnozę, co może jeszcze bardziej pogorszyć stan sierści i skóry Twojego psa.

Dlatego, jeśli podejrzewasz, że za stan skóry i sierści psa odpowiada jakaś choroba, przede wszystkim zabierz go do lekarza weterynarii. Tam pies przejdzie wszelkie badania i zostanie zdiagnozowany w sposób prawidłowy. Lekarz weterynarii zaproponuje też odpowiedni sposób leczenia. Może również pomóc w doborze odpowiedniego dla Twojego psa szamponu. Jeśli nie masz pewności, który szampon będzie dla Twojego psa tym najlepszym, zdaj się na pomoc profesjonalisty. W ten sposób najlepiej zadbasz o dobry stan psa.

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło