GRYZONIE

Dlaczego gryzonie są popularnym zwierzęciem domowym?

Gryzonie to jedne z najczęściej hodowanych zwierząt domowych na świecie. Mają reputację brudnych i destrukcyjnych, ale w rzeczywistości są bardzo czyści, gdy mieszkają w domu z odpowiednią opieką i uwagą. Gryzonie domowe są popularnym zwierzakiem. Zwykle są łatwe w utrzymaniu, ale wymagają szczególnej uwagi.

Gryzonie domowe, jak o nie dbać?

Gryzonie są zwykle karmione świeżymi warzywami i owocami, zbożami, ziarnami i nasionami. Potrzebują również stałego zaopatrzenia w wodę. Nie powinniśmy karmić ich zbożami i nasionami, ponieważ nie są dla nich zdrowe. . Ile należy je karmić? Nie powinniśmy dawać im więcej, niż potrzebują. Mogą stać się otyli i mogą rozwinąć się rany skóry, jeśli otrzymają zbyt dużo jedzenia. Muszą również móc regularnie ćwiczyć, więc nie powinniśmy ograniczać ich ruchu, trzymając tacę z jedzeniem w jednym miejscu przez cały dzień.

Najpierw upewnij się, że klatka jest wystarczająco duża dla Twojego zwierzaka. Powinieneś także zapewnić im różnorodne zabawki i inny sprzęt do ćwiczeń, aby zapewnić im rozrywkę i aktywność.

Gryzonie domowe mogą być karmione karmą składającą się z komercyjnych granulek lub mieszanki nasion i zbóż.

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło