Obroże dla kota, sklep zoologiczny

Obroże dla kotów – o czym warto wiedzieć?

Obroże kojarzą się przede wszystkim z psami. Kotom jednak również mogą posłużyć. Mają więcej funkcji niż wyłącznie spacerową. Niektóre obroże dla kotów są przeznaczone do zadań specjalnych.

W tej kategorii znajdziesz produkty przeznaczone zarówno dla dorosłych kotów, jak i kociąt. To akcesoria, które doskonale sprawdzą się podczas spacerów. Dzięki obroży będziesz mieć do czego podpiąć smycz. Spacery są formą aktywności, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kociarzy.

Obroża dla kota może być przydatna również w domu. Nie powinna być akcesorium noszonym dla wyglądu. Są jednak sytuacje, w której zwierzę może jej potrzebować. Obroża dla Twojego pupila może być między innymi uspokajająca. Taką wykorzystasz w kilku sytuacjach, na przykład gdy w domu pojawi się nowy mieszkaniec.

Obroża dla kota – dlaczego czasami jest potrzebna?

Obroże dla kotów mają mnóstwo zalet. Korzyści ze stosowania uspokajających modeli są widoczne gołym okiem. Taka obroża wycisza czworonoga w stresujących sytuacjach. Pamiętaj, że większość kotów bardzo nie lubi zmian. Pojawienie się nowego członka rodziny, przeprowadzka lub kolejne zwierzę w domu – do każdej z tych sytuacji Twój czworonożny przyjaciel musi się przyzwyczaić, a pomoże mu w tym obroża.

Specjalne zadanie ma również obroża na kleszcze dla kota. To akcesorium, które chroni zwierzę przed niebezpiecznymi insektami. Krwiopijne pasożyty przenoszą chorobę określaną jako hemobartoneloza. Obroże mogą też chronić przed pchłami. W taki sposób działa między innymi obroża Foresto dla kota.

Obroża jest również niezbędna do bezpiecznych spacerów. Możesz zdecydować się na model odblaskowy. Dzięki temu spacery z kotem będą bezpieczniejsze również wieczorami. Dla prawdziwych uciekinierów sprawdzi się obroża dla kota z GPS.

Obroże dla kota – jak stosować?

Obroże dla kotów są łatwe w stosowaniu. Wystarczy je w odpowiedni sposób założyć. Niektóre z nich mają swój określony czas działania – może mieć go na przykład obroża na pchły dla kota. Zawarte w niej składniki działają przez kilkadziesiąt dni. Po tym czasie trzeba wymienić obrożę, żeby ochrona znów była skuteczna.

Obroże dla kota o działaniu uspokajającym również mają ograniczony czas działania. Mogą one zawierać lawendę i walerianę, które po prostu po pewnym czasie ulatniają się i przestają działać. Stosuj się więc do wskazówek producenta. Po określonym czasie wymień obrożę, żeby substancje czynne znów miały okazję zadziałać.

Ważne jest, w jaki sposób będzie założona obroża dla kota. Zaleca się dopasować ją w taki sposób, żeby swobodnie zmieściły się pomiędzy nią a szyją dwa palce. Akcesorium nie może być też zbyt słabo dociśnięte, ponieważ zwierzę za łatwo będzie mogło wyswobodzić się z obroży, co jest szczególnie niebezpieczne na spacerach na smyczy. Za słabo dociśnięte akcesorium grozi też niebezpiecznymi sytuacjami – może przykładowo utknąć kotu w zębach.

Jak wybrać odpowiednią obrożę dla kota?

Obroża powinna być przede wszystkim dostosowana do potrzeb zwierzęcia. Planujesz adopcję kolejnego kota? Pamiętaj, że potrzebny będzie proces określany socjalizacją z izolacją. Przebiegnie dla obydwu kotów znacznie łagodniej, jeśli wykorzystasz uspokajające obroże. Akcesoria te będą miały też praktyczne zastosowanie w sytuacji, jeśli kot cierpi na tak zwany zespół falującej skóry. Takie ataki mogą nie mieć konkretnej przyczyny poza psychiką. Jeśli wystąpią, najpierw zgłoś się do lekarza. Być może nerwowe zachowanie wynika na przykład z alergii skórnej.

Jeśli zwierzę spaceruje po dworze, przyda mu się obroża dla kota na kleszcze. Substancje czynne w takim akcesorium mogą działać nawet 90 dni. Obroże tego typu cechują się wodoodpornością. Niektóre z nich działają nawet 8 miesięcy – przykładem jest obroża Foresto dla kota.

Twój czworonożny przyjaciel jest uciekinierem? Obroża dla kota z GPS może okazać się dobrym pomysłem. Jeśli zwierzę się oddali, szybko je zlokalizujesz. Obroża z GPS dla kota powinna być odporna na wstrząsy i wodę. Zwróć też uwagę na jakość wykonania obroży. Często są one produkowane z wytrzymałego nylonu. Mogą mieć też doczepiony mały dzwoneczek.

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło