Szelki dla kota, sklep zoologiczny

Szelki dla kota – zadbaj o bezpieczeństwo kociego przyjaciela

Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw, które czyhają na koty wychodzące. Nie tylko na nie, lecz także na inne zwierzęta, które stają się przecież obiektem polowań. Czy kot musi więc zupełnie zrezygnować z wycieczek po okolicy? Nie. Wystarczy, że nauczysz go chodzić na smyczy. Obecnie psy nie są jedynymi czworonogami, które spędzają czas w ten sposób. Kot europejski, bengal czy Maine Coon na smyczy – to coraz częstszy widok.

Jeśli chcesz zapewnić kociemu przyjacielowi ciekawą aktywność na świeżym powietrzu, sprawdź dostępne w tej kategorii szelki dla kota. To produkty, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo zwierzęcia, a jednocześnie pozwolisz mu pozbyć się nadmiaru energii.

Szelki dla kotów ze smyczą sprawdzą się dla różnych czworonogów. Możesz wykorzystać je u młodego kociaka, co jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwoli Ci przyzwyczaić go do spacerów. Doskonale sprawdzi się też dla starszych, nieco większych zwierząt. Szelki dla kotów są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego z łatwością dopasujesz je do potrzeb swojego czworonoga.

Szelki dla kotów – dlaczego warto używać?

Bezpieczne spacery z mruczkiem są jak najbardziej możliwe! Zapewnią Ci je szelki dla kotów. Dzięki nim Twój czworonożny przyjaciel może zwiedzać zupełnie nowe miejsca, co dostarczy mu mnóstwo pozytywnych emocji. Niektóre koty potrzebują większej dawki ruchu – to cecha przypisywana między innymi kotom bengalskim. Jeśli zabawy w domu są niewystarczające, a zwierzę ma wciąż nadmiar energii, szelki oraz smycz powinny znaleźć się w Twoim domu.

Przy pomocy szelek i smyczy będziesz mieć zwierzę pod stałą kontrolą. Dzięki temu nie istnieje ryzyko, że zje coś niewłaściwego prosto z ziemi. Dzięki szelkom oraz smyczy możesz też kontrolować, żeby zwierzę nie miało kontaktu z innymi czworonogami – zarówno kotami, jak i psami. Trzymanie Twojego kociego przyjaciela na smyczy gwarantuje mu bezpieczeństwo. Odpowiednio dobrane szelki dla kota zapobiegają wydostaniu się z nich i na przykład wbiegnięciu na ulicę.

Szelki dla kota antyucieczkowe zapewniają bezpieczeństwo nie tylko Twojemu zwierzęciu, lecz także pozostałym, tym mniejszym. Niestety mruczki wychodzące na zewnątrz samodzielnie polują, na przykład na ptaki. Robią to instynktownie, nawet jeśli w domu zawsze mają pełną miskę. Dzięki spacerom w Twoim towarzystwie inne zwierzęta nie ucierpią.

Ekskluzywne szelki dla kota – co warto wiedzieć o stosowaniu?

Szelki dla kota dają możliwość bezpiecznych spacerów. Czasem warto też wykorzystać szelki dla kota do samochodu. Przydadzą się, jeśli czeka Cię długa podróż. W razie potrzeby zwierzę będzie mogło bezpiecznie wyjść z Tobą na krótki spacer. Szelki dla kota mogą być też przydatne, żeby podpiąć czworonoga do pasa bezpieczeństwa, na przykład w trakcie postoju. Będzie mógł zjeść i napić się w wygodniejszych warunkach niż te, które ma w transporterze.

Pamiętaj jednak, że ekskluzywne szelki dla kota nie są akcesorium, które zwierzę od razu polubi. Może po prostu nie rozumieć, do czego są przeznaczone i dlaczego warto je nosić. Jeśli chcesz stosować je na co dzień, musisz stopniowo przyzwyczajać czworonoga. Przydadzą się przysmaki oraz regularny trening. Zdecyduj się na szelki dla małego kota – młode zwierzę będzie Ci łatwiej przyzwyczaić do tego akcesorium. Nie znaczy to jednak, że nie uda się to ze starszym. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednie szelki dla kota bezuciskowe, które zapewnią zwierzęciu komfort.

Jak wybrać szelki?

Zastanawiasz się, jakie szelki dla kota sprawdzą się najlepiej? Wybór jest duży. Szelki dla kota bezuciskowe, regulowane, ze smyczą w zestawie? Zacznij przede wszystkim od zmierzenia zwierzęcia. Sprawdź mostek i klatkę piersiową. Szelki dla małego kota będą przecież inne niż te dla większego mruczka.

Możesz zdecydować się też na szelki dla kota regulowane. Są one dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają perfekcyjnie dostosować obwód pasków do zwierzęcia. Szelki dla kota regulowane umożliwiają zmianę obwodu wokół mostka i klatki piersiowej.

Szelki dla kota antyucieczkowe powinny być wykonane z odpowiedniego materiału. W naszym asortymencie znajdziesz modele z wytrzymałych tkanin, które posłużą Ci na długo. Szelki dla małego kota i dorosłego mruczka występują też w wersji podszytej siateczką. Taki materiał jest przewiewny i zapewnia zwierzęciu komfort. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Puszorek dla kota może mieć elementy odblaskowe. Dzięki nim będziesz bezpiecznie spacerować ze zwierzęciem w letnie wieczory.

W naszym asortymencie znajdziesz między innymi szelki dla kota Trixie oraz innych znanych producentów. Oferujemy różne warianty kolorystyczne akcesorium. Odcień być może nie jest najważniejszy, ale też warto zwrócić na niego uwagę. Szelki dla kota Trixie występują w stonowanych wariantach, na przykład czerni. Możesz zdecydować się też na model w pastelowym odcieniu, na przykład szelki dla kota różowe. W naszym asortymencie znajdziesz także inne akcesoria potrzebne podczas spacerów. Sprawdź smycze dla kotów.

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło