Miski dla kota, sklep zoologiczny

Miska dla kota – niezbędne akcesorium w Twoim domu

Zapewnienie zwierzęciu regularnych posiłków jest jednym z najważniejszych obowiązków każdego opiekuna. Niezbędnym akcesorium jest natomiast miska dla kota. W tej kategorii znajdziesz produkty różnej wielkości i o zróżnicowanym przeznaczeniu. Każdy kot potrzebuje kilku misek. Do jednej z nich powinien mieć stały dostęp. To miska o wyższym rancie, która jest przeznaczona na wodę. Pamiętaj o jej regularnej wymianie. Większość kotów pije niechętnie, ale zawsze muszą mieć dostęp do wody.

Oferujemy też miski dla kota przeznaczone na mokrą karmę. Mają niższy rant lub większą średnicę. Dzięki temu zapewniają zwierzęciu komfort podczas posiłku. Oferujemy miseczki dla kota o zróżnicowanych rozmiarach. Akcesorium musi być odpowiednio dopasowane do zwierzęcia, które ma przecież bardzo wrażliwe wibrysy. Jeśli zauważasz, że Twój czworonożny przyjaciel wyjmuje jedzenie łapką, czas na nową miskę. Sprawdź, jakie modele dla Ciebie przygotowaliśmy. Miski dla kota na stojaku, akcesoria spowalniające jedzenie, nowoczesny automat, a może potrójna miska dla kota? Wybór jest ogromny.

Odkryj wygodne i trwałe miski dla kota

Miski dla kota są wykonywane z różnych materiałów. Jaki wybrać? Jedną z propozycji jest miska ceramiczna dla kota. W naszym asortymencie znajdziesz takie modele. Są one polecane dla zwierząt, które zmagają się z trądzikiem. Jeśli zauważasz w okolicy pyszczka małe, czarne kropki, zastanów się nad miseczką ceramiczną. Miska ceramiczna dla kota jest łatwa do utrzymania w czystości. Ma bowiem gładką powierzchnię, która nie przyjmuje zapachów. Ceramiczna może być podwójna miska dla kota.

Wyróżnia się także metalowe miski dla kota. Są one tak naprawdę wykonane ze stali nierdzewnej. Cechują się wytrzymałością, a ich powierzchnia jest odporna na rdzewienie. Miska wykonana ze stali chromowanej nie przyjmuje zapachu jedzenia.

W naszym asortymencie znajdziesz miski plastikowe dla kota. Są one dostępne w różnych wariantach. Podwójna miska dla kota sprawdzi się, jeśli wychodzisz z domu na dłużej i chcesz zostawić zwierzęciu oprócz wody również nieco pokarmu. Potrójna miska dla kota będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz stworzyć strefę karmienia w jednym miejscu. Do takiego akcesorium wlejesz wodę, ale też nałożysz dwa rodzaje karmy.

Miski plastikowe dla kota występują w różnorodnych wersjach kolorystycznych – zarówno stonowanych, jak i jaskrawych. Plastikowa miska wyposażona w gumową podkładkę jest wygodnym rozwiązaniem na płytki. Nie będzie się po nich ślizgać, kiedy kot będzie zajadał ulubioną karmę. W naszej ofercie dostępna jest niejedna miska dla kota, którą możesz myć w zmywarce. Dzięki temu bez trudu zadbasz o czystość akcesorium.

Miseczki dla kota – jakie funkcje pełnią?

Miska dla kota powinna przede wszystkim zapewnić zwierzęciu wygodne warunki do zjadania karmy. Może jednak mieć specjalne funkcje. Takim akcesorium jest miska spowalniająca jedzenie dla kota. W jakich sytuacjach warto ją wybrać? Miska spowalniająca jedzenie dla kota jest przeznaczona dla zwierząt, które zbyt szybko jedzą karmę.

Takie zachowanie może być związane z przykrą przeszłością zwierzęcia, które na przykład żyło wiele miesięcy na ulicy i musiało walczyć o każdy kąsek jedzenia. Nawet w ciepłym domu może być mu trudno przyzwyczaić się do tego, że posiłki są regularne i zawsze je dostanie. Czym grozi łapczywe jedzenie? Najczęściej kończy się po prostu zwróceniem karmy, a także złym samopoczuciem. Miska dla kota, która zmusza go do wolniejszego jedzenia, jest wyposażona w wypustki. Znajdujące się między nimi karma jest trudniejsza do wydobycia. Dzięki temu jej zjedzenie zajmuje zwierzęciu więcej czasu.

Twoje zwierzę bardzo brudzi podczas posiłku? Rozwiązaniem tego problemu jest miska ceramiczna dla kota, która dookoła ma dodatkowy rant. Powierzchnia do nałożenia jedzenia pozostaje taka sama, ale znajdujący się wokół element łapie to, co wypadnie kotu z miseczki.

W naszym asortymencie znajduje się również miska z dozownikiem do przechowywania karmy. To wygodne rozwiązanie, jeśli musisz zostawić zwierzę samo na nieco dłużej. Takie akcesorium sprawdzi się też jako dozownik wody.

Miseczka dla kota – dowiedz się więcej o jej użyciu

Miski dla kota na stojaku – przeznaczone do postawienia bezpośrednio na podłodze, ceramiczne czy plastikowe – niezależnie od wybranego rodzaju musisz pamiętać o dokładnym czyszczeniu akcesorium. Niedokładne mycie to prosta droga, żeby na pyszczku kota pojawił się trądzik. Podczas usuwania resztek pokarmu zwróć szczególną uwagę na modele z wypustkami. Miska spowalniająca jedzenie dla kota jest nieco trudniejsza do wyczyszczenia ze względu na wypełniające jej wnętrze elementy.

W karmieniu kotów ważna jest regularność. Zwierzęta powinny dostawać pokarm co kilka godzin, najlepiej 3-4 razy na dzień. Niestety zdarza się, że nie jest to możliwe. W naszym asortymencie znajdziesz więcej niż ceramiczne czy metalowe miski dla kota. Możesz zdecydować się również na automat na karmę. Używanie go jest bardzo wygodne za sprawą czasomierza, który otworzy akcesorium o określonej porze. Funkcjonalna, nowoczesna miska wyposażona w gumową podkładkę sprawdzi się na mokrą karmę. W automacie znajdziesz miejsce na lód, który sprawi, że pokarm pozostanie świeży. 

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło