Zabawki dla psa, sklep zoologiczny

Zabawki dla psa – co warto o nich wiedzieć?

Spacery z psem są ważne, jednak mogą nie wystarczyć zwierzęciu do pozbycia się nadmiaru energii. Pamiętaj więc, żeby każdego dnia dostarczyć czworonożnemu przyjacielowi okazji do zróżnicowanych aktywności. Pomogą Ci w tym zabawki dla psa. Dostępne w tej kategorii akcesoria są przeznaczone dla zwierząt każdej wielkości, zarówno młodszych, jak i starszych oraz wszystkich ras. Z zabawek chętnie skorzysta niespełna roczny maltańczyk, ale pobawi się nimi również dorosły owczarek niemiecki.

Zabawki pozwalają zwierzętom pozbyć się nadmiaru energii, ale mogą również rozwijać ich inteligencję. Warto stosować obydwa typy akcesoriów, żeby urozmaicać czworonogowi każdy dzień. Zabawki pełnią jeszcze jedną bardzo ważną funkcję – sprawiają, że Twoja relacja z psem ulega pogłębieniu. Kreatywna zabawa ze zwierzęciem będzie budowała między Tobą a nim więź oraz zaufanie.

Zabawki dla psa powinny być stosowane każdego dnia. Niektóre możesz zabierać na spacery, a inne lepiej sprawdzą się do zabawy w domu. Część zabawek pozwoli Ci nauczyć psa sztuczek i komend, a wiele z nich sprawi, że pełne energii zwierzę będzie miało czym się zająć, kiedy Ty pójdziesz do pracy.

W tej kategorii znajdziesz zabawki do samodzielnej zabawy dla psa, a także takie, które posłużą Ci do wspólnego spędzania czasu z czworonożnym przyjacielem. Tanie zabawki dla psów zapewnią zwierzęciu tak ważną dla niego aktywność, wzmocnią jego pewność siebie i sprawią, że czworonóg będzie Ci bardziej ufał.

Zabawki dla psa – poznaj dostępne typy

Zabawki dla psa są zróżnicowane, dlatego z łatwością znajdziesz model, którym zwierzę chętnie się zajmie. Jakie są rodzaje zabawek dla psów? Jednym z wartych uwagi typów są szarpaki. Pozwalają one na wspólną zabawę z czworonogiem zarówno w domu, jak i na spacerze. Niektórym zwierzętom ten rodzaj aktywności sprawia więcej radości niż aportowanie. Szarpaki sprawdzą się zarówno jako zabawki dla dużego psa, jak i zwierzęcia mniejszej rasy.

Psy chętnie bawią się w siłowanie i przeciąganie, które polega na próbach odebrania sobie przedmiotu. W tej kategorii znajdziesz szarpaki zakończone porożem. Takie akcesorium sprawdzi się do wspólnej zabawy z psem w przeciąganie, ale może też posłużyć jako gryzak, kiedy nie możesz poświęcić zwierzęciu uwagi, a potrzebuje ono aktywności. Szarpak może być zakończony kauczukową obręczą – taki model sprawdzi się zarówno do przeciągania, jak i rzucania. Dostępne są również inne zabawki do przeciągania. To modele wykonane wyłącznie z liny – taka podstawowa wersja szarpaka spodoba się wielu psom.

Wybierając zabawki, zwróć też uwagę na naturalne gryzaki, na przykład w formie patyków z drzewa oliwnego. Są one w pełni bezpieczne dla zwierzęcia. Te zabawki dla Twojego psa działają w podobny sposób do nici dentystycznych. Podczas gryzienia ściera się osad nazębny, a mięśnie szczęki ulegają wzmocnieniu. Zabawka zaspokaja też naturalną potrzebę gryzienia, dzięki czemu możesz uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, w których zwierzę niszczy meble lub buty stojące w przedpokoju. Gryzaki występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu sprawdzą się jako zabawki dla psów dużych ras, ale będą też odpowiednie dla małych zwierząt.

Idealne zabawki dla psów to te przeznaczone do włożenia w nie smakołyków. Mogą mieć postać kuli, z której podczas toczenia po podłodze będą wypadały przysmaki. W zabawkę możesz też włożyć suchą karmę. To dobre rozwiązanie dla psa, który je łapczywie, co nie jest korzystne dla jego zdrowia.

Odpowiednie zabawki dla psa to również wszystkie te wydające dźwięki. W tej kategorii dostępne są akcesoria, które szeleszczą dzięki wypełnieniu z folii. Możesz zdecydować się również na popularne, piszczące zabawki dla psa. Ciekawą propozycją są modele wypełnione butelką, która pod naciskiem psich zębów wydaje odgłosy.

Możesz zdecydować się też na zabawki interaktywne lub akcesoria edukacyjne. Te drugie ćwiczą inteligencję zwierzęcia. Mogą mieć formę schowka na smakołyki. Żeby dostać się do ulubionych przysmaków, zwierzę musi przesuwać w wybrany przez siebie sposób osłony. Przy wyborze takiej zabawki dla psa zwróć uwagę na antypoślizgową podstawę. Wyposażone w nią zabawki dla dużego psa nie będą się przesuwały po podłodze, a to zapewni czworonogowi komfort podczas zabawy.

Odpowiednie zabawki dla psa – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Przeznaczone dla psa akcesoria pełnią mnóstwo funkcji. Nie pozwalają na nudę, dają mu szansę na pozbycie się nadmiaru energii, a dodatkowo wzmacniają więź między Tobą a Twoim czworonogiem. Każdy typ zabawki dla Twojego psa może mieć inne zadanie. Warto stosować różne rodzaje zabawek dla psów, żeby dzień zwierzęcia był wypełniony ciekawymi aktywnościami.

Szarpaki są świetnym akcesorium do zabaw. Przydają się podczas uczenia komend, na przykład „puść”. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla psów, które potrzebują wzmocnienia pewności siebie. Wygrana z opiekunem wpłynie na takie zwierzę w korzystny sposób. Z kolei gryzaki pomagają zwierzęciu w oczyszczeniu zębów oraz wzmocnieniu mięśni szczęki. Są też dla psa świetnym rozwiązaniem na nudę, na przykład kiedy opiekuna nie ma w domu.

Zabawka w formie kuli na smakołyki jest odpowiednia dla zwierzęcia, które nie jest zbyt aktywne, przez co utrzymanie właściwej wagi staje się utrudnione. W tym przypadku warto wybrać zamiast smakołyków podawaną na co dzień karmę. To, co włożysz do kuli, odejmiesz od dziennej porcji, dzięki czemu kaloryczność posiłków nie ulegnie zwiększeniu, a pies będzie miał zapewnione więcej ruchu. Toczenie kuli wypełnionej jedzeniem zachęci zwierzę do aktywności.

Tanie zabawki dla psów – wybieraj z bogatego asortymentu

Oferujemy zabawki dla psa tak zróżnicowane, jak różnorodne są upodobania zwierząt. Niektóre czworonogi kochają aportować podczas spacerów, a inne wolą spędzać czas na świeżym powietrzu na zabawie w przeciąganie przy pomocy szarpaków. Część zwierząt chętnie bawi się piszczącymi akcesoriami, a niektórym przyjemność sprawiają kule przeznaczone do toczenia. Zabawki interaktywne, edukacyjne i do gryzienia to tylko część zróżnicowanego asortymentu.

W ZooArena wiemy, jak ważna jest nie tylko atrakcyjność, lecz także trwałość zabawek. Skomponowaliśmy asortyment pełen wytrzymałych, bezpiecznych akcesoriów do zabawy z psem. Przykładowo liny w szarpakach są wykonywane z bawełny, która jest naturalnym materiałem. Liny są wyjątkowo trwałe za sprawą ciasnego tkania. Mimo wytrzymałości zabawek zalecamy regularne kontrolowanie ich stanu dla bezpieczeństwa zwierzęcia.

Dostępne w naszym asortymencie najlepsze zabawki dla psów są łatwe do utrzymania w czystości. Niektóre z dostępnych produktów możesz uprać w pralce, żeby przywrócić im świeżość. Część z nich opłuczesz też pod bieżącą wodą. Sprawdzone zabawki dla psów, na przykład gryzaki, mają różne wielkości. Dzięki temu skorzystają z nich zarówno szczenięta małych ras, jak i dorosłe, duże psy.

Sprawdź dostępne w ZooArena najlepsze zabawki dla psów. Wybieraj spośród akcesoriów, dzięki którym Twój czworonożny przyjaciel nigdy nie będzie się nudził. Zapraszamy do sprawdzenia oferty i zakupów.

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło