Kuwety dla kota, sklep zoologiczny

Kuwety dla kotów – niezbędne w domu każdego kociarza

Kuweta dla kota jest jednym z najpotrzebniejszych elementów wyposażenia w domu kociarzy. Zorganizowanie kociej toalety, z której zwierzę będzie chciało korzystać, nie musi być skomplikowane. Pamiętaj, że oprócz kuwety musisz dopasować do potrzeb zwierzęcia żwirek.

W naszym asortymencie znajduje się niejedna mała kuweta dla kota. Niewielki model sprawdzi się dla kocięta, które dopiero uczy się higieny. Duża kuweta dla kota zapewni wygodę dorosłemu zwierzęciu. Wiemy, że czasem trudno znaleźć odpowiednie miejsce na kuwetę. Przygotowaliśmy modele w różnych kształtach. Kuweta dla Twojego kota może być narożna. Nie zajmie wiele przestrzeni, a zapewni zwierzęciu wygodę.

Najlepsza kuweta dla kota – poznaj dostępne propozycje

Przed Tobą wybór kociej kuwety? W naszej ofercie czekają zróżnicowane modele – w wielu kształtach, kolorach i rozmiarach. Kuweta dla kota zamykana ma tę zaletę, że ogranicza zapachy unoszące się z toalety czworonoga. Kuweta zamykana jest dobrym rozwiązaniem, jeśli kocia toaleta musi znajdować się w przedpokoju. Widok żwirku nie będzie rzucał się w oczy osobom, które przychodzą do Twojego domu.

Kuweta dla kota zamykana jest najczęściej wyposażona w drzwiczki. One dodatkowo ograniczają zapachy wydostające się z toalety czworonoga. Nie każde zwierzę lubi jednak z nich korzystać. Kuweta kryta dla kota może się okazać wygodniejsza bez drzwiczek. Na szczęście zawsze łatwo je wyjąć i dopasować toaletę do potrzeb zwierzęcia.

Kuweta zamykana dla kota to jedna z wielu propozycji. W naszym asortymencie nie brakuje tych pozbawionych daszku. Taki model może sprawdzić się jako kuweta dla dużego kota. Przykładowo maine coon jest rasą, która dorasta do imponujących rozmiarów. Kuweta zamykana mogłaby być dla niego niewygodna. Sprawdź więc modele otwarte, które są dostępne w różnych rozmiarach.

Być może kolor kuwety nie jest jej najważniejszą cechą, jednak na niego też warto zwrócić uwagę. Ze względu na rozmiar będzie to przecież widoczny element aranżacji. Możesz zdecydować się na kuwetę, która niemal wtopi się w tło. W naszej ofercie nie brakuje jasnych modeli. Kuweta dla kota zamykana może mieć biały daszek. Modele zupełnie otwarte występują w różnych wersjach kolorystycznych – zarówno stonowanej szarości, jak i intensywnym różu.

Kuwety dla kotów – dlaczego są niezbędne?

Kuweta jest niezbędnym elementem w Twoim domu, jeśli planujesz adopcję lub zakup kota. Powinna stanąć w wybranym przez Ciebie miejscu, jeszcze nim zwierzę przekroczy próg. Niech będzie od razu przygotowana, a więc wypełniona żwirkiem.

Kuweta jest kotu potrzebna z oczywistych powodów. To miejsce, w którym zwierzę będzie się wypróżniać. W naturze kot dba o dokładne zakopanie nieczystości. Dzięki temu może zatuszować swoją obecność. Mała czy duża kuweta dla kota jest więc miejscem, które pozwoli zwierzęciu przenieść do domu to zachowanie z natury.

Kuwety dla kotów mogą mieć podniesiony rant. W naszej ofercie nie brakuje takich modeli, które szczególnie sprawdzą się dla zwierząt lubiących długo kopać w żwirku. Zakopywanie nieczystości jest naturalną potrzebą czworonogów. Niektóre robią to jednak tak intensywnie, że mnóstwo żwirku ląduje poza kocią toaletą, a przez to roznosi się po całym domu. Problem może zniwelować model z podwyższonym rantem lub kuweta zamknięta dla kota.

Dowiedz się więcej o używaniu kuwety dla kotów

Kuweta dla dużego kota lub małego kocięta musi być tak dopasowana, żeby zwierzę mogło się w niej bez trudu obrócić.

Jaka kuweta dla kota będzie najlepsza? Taka o wygodnym kształcie i dobrze dopasowanej wielkości, ale to nie wszystko. Zadbaj też o wybranie odpowiedniego miejsca. Kuweta dla dużego kota lub kociaka powinna być ustawiona w taki sposób, żeby zwierzę wciąż mogło obserwować otoczenie. Czasem potrzebna jest więcej niż jedna kuweta. W jakich sytuacjach? Jeśli Twój dom ma dwa piętra, niech na każdym znajdzie się kocia toaleta. To szczególnie ważne dla kociąt oraz seniorów i chorych czworonogów.

Duża czy mała kuweta dla kota powinna więc znajdować się w miejscu, które jest rzadko uczęszczane, ale jednocześnie pozwala obserwować otoczenie. Pamiętaj też, że jeśli w domu jest kilka kotów, przyda się więcej kuwet. To szczególnie ważne, jeśli zwierzęta nie są najlepszymi przyjaciółmi.

Niezależnie od tego, czy jest to kuweta kryta dla kota, czy model zupełnie otwarty, musisz wypełnić ją odpowiednim żwirkiem. To on będzie pochłaniał nieprzyjemne zapachy. Jaki wybrać? Musisz sprawdzić, co najbardziej odpowiada Twojemu kotu. Niektóre nie mają specjalnych wymagań, a inne nie skorzystają z toalety, jeśli podłoże w niej będzie, na przykład zbyt twarde lub zapachowe.

Kuweta otwarta czy kryta muszą być regularnie sprzątane. Niektóre koty nie skorzystają z toalety drugi raz, jeśli w kuwecie znajdują się już jakieś nieczystości. Regularne sprzątanie ma też jedną ważną zaletę – pozwoli Ci na bieżąco pozbywać się nieprzyjemnych zapachów. Niezbędnym akcesorium jest łopatka – ją również znajdziesz w naszej ofercie. Jeśli kuweta zamknięta dla kota okazała się w Twoim domu nietolerowana, możesz zdecydować się na pochłaniacz zapachów. Taki produkt sypie się do toalety zwierzęcia. Dzięki temu kuweta zamykana dla kota nie jest jedynym rozwiązaniem, żeby zapomnieć o brzydkiej woni.

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło