Bentonitowe żwirki dla kota, sklep zoologiczny

Żwirek bentonitowy – co trzeba o nim wiedzieć?

Jednym z obowiązków każdego opiekuna kota jest zapewnienie mu wygodnej kuwety z dobrym podłożem. Żwirek silikonowy czy bentonitowy? Zapachowy czy pozbawiony woni? Odpowiedzi na te pytania da Ci Twój kot. Obserwuj, czy chętnie korzysta ze swojej toalety. Niektórym kotom podłoże w kuwecie jest obojętne, ale są też zwierzęta, które nie wejdą do niej, jeśli żwirek będzie na przykład nieprzyjemny dla łap.

W tej kategorii znajdziesz żwirek bentonitowy, który sprawdzi się dla kotów w każdym wieku. Podłoże do kuwety wykonane z bentonitu będzie odpowiednie zarówno dla długowłosego Maine Coona, jak i krótkowłosego dachowca. Bentonitowy żwirek przypomina formą piasek, dlatego podoba się tak wielu kotom. Jest jednak pozbawiony wad piasku. Bentonitowy żwirek dla kota w przeciwieństwie do piasku pochłania nieprzyjemne zapachy z kuwety. Nie przykleja się też tak mocno do łap zwierzęcia, a to zapobiega powstawaniu bałaganu.

Bentonitowy żwirek – dlaczego warto stosować?

Żwirek bentonitowy jest delikatny dla łapek zwierzęcia – nie rani ich. Doskonale sprawdzi się więc dla wrażliwych kotów, dla których żwirek drewniany czy silikonowy są niekomfortowe. Czym jeszcze wyróżnia się bentonit? Żwirek przypominający piasek charakteryzuje się chłonną formułą, a poza tym doskonale się zbryla. Możesz więc wyrzucić z kuwety zużytą część podłoża, a resztę pozostawić bez obaw o nieprzyjemny zapach. To znacznie ułatwia sprzątanie w kociej toalecie. Żwirek bentonitowy wyróżnia się wydajnością, dzięki czemu jest oszczędnym rozwiązaniem.

W naszym asortymencie znajdziesz żwirki bentonitowe, które nie pylą. Tę zaletę docenisz szczególnie podczas zmiany podłoża w kociej toalecie. Brak problemu z pyleniem jest też ważny dla zwierzęcia. Kiedy kot zacznie zakopywać nieczystości, pył nie będzie się unosił i podrażniał, na przykład jego oczu. Żwirek zbrylający ma tę zaletę, że w kontakcie z odchodami tworzy większe grudki, które błyskawicznie usuniesz z kuwety przy użyciu łopatki. Dzięki temu nie istnieje ryzyko, że podłoże przyklei się do dna kuwety. Wymiana wypełnienia kociej toalety przebiegnie więc sprawnie.

Żwirki bentonitowe to produkty naturalne, które są bezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. W naszym asortymencie znajdziesz produkt wzbogacony koloidalnym nanosrebrem. Takie podłoże do kuwety jest bezpieczne dla dzieci oraz przyjazne dla alergików. Oferujemy też żwirki zapachowe, które jeszcze lepiej maskują nieładną woń. Mogą wyróżniać się aloesowym aromatem lub uspokajającym, lawendowym zapachem. Kuweta w Twoim domu nie może stać w łazience? Zapachowy żwirek dla kota okaże się dobrym rozwiązaniem.

Żwirki bentonitowe – jak stosować?

Żwirek dla kota bentonitowy jest wygodny w stosowaniu. Wypełnij nim kuwetę na wysokość około 5–7 cm. Taka gruba warstwa pozwoli uniknąć problemu z podłożem przyklejającym się do dna kuwety. Bentonitowy żwirek dzięki odpowiednio grubej warstwie będzie tworzył łatwe do usunięcia grudki.

Żwirek bentonitowy dla kota musi być codziennie kontrolowany. Wyciągaj nieczystości z kuwety od razu – pozwoli to przedłużyć świeżość wypełnienia toalety Twojego kota. Bryłki tworzące się za sprawą moczu oraz odchody wyrzucaj zawsze do kosza, a nigdy do toalety. Żwirek bentonitowy dla kota może doprowadzić do problemów z drożnością rur. Jeśli widzisz, że warstwa podłoża zrobiła się zbyt niska, dosyp nieco produktu.

Regularnie wymieniaj też całą zawartość kuwety Twojego mruczącego przyjaciela. Co jaki czas to robić? To zależy między innymi od liczby kotów korzystających z jednej kuwety. Przyjmuje się, że należy wymienić cały żwirek bentonitowy zbrylający co około 2–3 tygodnie.

Bentonitowy żwirek dla kota – jak wybrać?

Wiemy, że potrzeby kotów dotyczące wypełnienia kuwety są zróżnicowane. Z tego powodu przygotowaliśmy wiele rodzajów żwirku bentonitowego. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Ważna jest pojemność produktu. Jeśli planujesz przyjąć pod swój dach zwierzę, którego przyzwyczajeń jeszcze nie znasz, zdecyduj się na mniejsze opakowanie. Bentonitowy żwirek dla kota w opakowaniu o pojemności 5 l sprawdzi się doskonale, kiedy mruczek będzie dopiero testował, co lubi. Znasz już upodobania czworonożnego przyjaciela? Zdecyduj się na piasek bentonitowy w opakowaniu o pojemności 10 lub 20 l, a będziesz mieć zapas na dłużej.

Kiedy wybierasz żwirek bentonitowy do kociej kuwety, zwróć uwagę na jego zapach. Możesz zdecydować się na produkt o leśnej woni lub aromacie dziecięcego pudru. Taki żwirek dla kota bentonitowy będzie jeszcze lepiej maskował nieprzyjemny zapach nieczystości. Pamiętaj jednak, że nie każde zwierzę toleruje zapachowe podłoże. Z tego powodu przygotowaliśmy duży wybór żwirków pozbawionych woni. Zwróć też uwagę na kolor podłoża do kuwety. Zazwyczaj żwirek jest szary, ale występuje też w białej wersji, która nie będzie brudziła jasnej sierści zwierzęcia.

Żwirek dla kota może być dodatkowo wzbogacony nanosrebrem. Jeśli szczególnie zależy Ci na neutralizacji zapachu w kuwecie, a także zapobieganiu rozwojowi grzybów i bakterii, zdecyduj się na takie rozwiązanie. Żwirek bentonitowy z nanosrebrem doskonale sprawdzi się w kuwecie, która nie może stać w toalecie czy łazience. W innych pomieszczeniach neutralizacja brzydkiej woni jest przecież jeszcze ważniejsza.

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło