Silikonowe żwirki dla kota, sklep zoologiczny

Żwirek silikonowy – co warto o nim wiedzieć?

Koci opiekun ma wiele obowiązków, a ich wypełnianie to gwarancja, że zwierzę odwdzięczy się miłością. Musisz zadbać o pełną miseczkę i regularne kontrole u weterynarza, a dodatkowo zapewnić czworonogowi miejsce, w którym będzie mógł w komfortowych warunkach załatwiać swoje potrzeby. Ważne jest więc odpowiednie przygotowanie kociej kuwety. Powinna mieć odpowiednią wielkość, może być zamykana lub otwarta. Wybór kuwety to jednak nie wszystko. Jakie podłoże do niej wsypać? Możliwości jest mnóstwo, a jedna z nich to żwirek silikonowy.

Od żwirku w dużej mierze zależy, czy kot będzie chętnie korzystał z kuwety. Warto więc uważnie obserwować swojego pupila. Jeśli zdarza mu się zostawiać przykre niespodzianki poza kuwetą, winny może być nieodpowiedni żwirek. Czas więc na zmianę. Być może silikonowy żwirek dla kota okaże się strzałem w dziesiątkę.

W tej kategorii znajdziesz silikonowe żwirki dla kotów w różnym wieku, o różnej długości sierści. Silikat sprawdzi się dla długowłosego kota norweskiego leśnego oraz dla krótkowłosego dachowca. Będzie odpowiedni dla seniora oraz młodych kociąt, które rozpiera energia. Żwirek dla kota silikonowy składa się z żelu krzemionkowego. Charakteryzuje się on doskonałą skutecznością we wchłanianiu wilgoci. Ta właściwość wynika ze znajdujących się na każdej granulce wgłębień. To właśnie dzięki nim płyny są wchłaniane, a nieprzyjemne zapachy – redukowane. 

Jeśli okaże się, że zwierzę polubi silikatowe podłoże, warto mieć zapasowy żwirek silikonowy dla kota. Duże opakowanie to gwarancja, że będziesz mieć granulki zawsze pod ręką, gdy konieczna okaże się wymiana. Zastanawiasz się, jaki żwirek silikonowy dla kota wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jakie zalety ma to podłoże.

Silikonowy żwirek dla kota – jakie są jego zalety?

Żwirek silikonowy ma mnóstwo zalet. Wynikają one głównie z jego doskonałej chłonności. Ciecz, która dostaje się do porów, z czasem odparowuje. Dzięki temu częsta wymiana całej zawartości kuwety wypełnionej żwirkiem silikonowym nie jest konieczna.

Silikonowe żwirki dla kotów mogą pozostawać w toalecie zwierzęcia nawet kilka tygodni. Dokładny czas zależy jednak od kilku czynników, na przykład liczby kotów korzystających z jednej kuwety, ale też jakości podłoża. Żwirek silikonowy dla kota 20 kg wystarczy Ci więc na długo.

Ze względu na wydajność jest to produkt naprawdę tani. Żwirek silikonowy sprawdzi się więc w domu, w którym mieszka więcej niż jeden mruczek. Warto też zdecydować się na większe opakowanie. Żwirek silikonowy 15 kg czy żwirek silikonowy dla kota 20 kg mogą okazać się w przeliczeniu tańsze od mniejszych opakowań. Wybieraj spośród większych opakowań tylko wtedy, gdy masz pewność, że zwierzę polubi podłoże.

Żwirek silikonowy skutecznie pochłania zapachy. To szczególnie ważne, jeśli kuweta nie stoi w łazience, a w innym pomieszczeniu, na przykład przedpokoju. Podłoże charakteryzuje się też niską zawartością pyłu. Docenisz to podczas wymiany żwirku, kiedy pył nie będzie się unosił i drażnił Twojego nosa.

Silikonowy żwirek dla kota jest dostępny w różnych wersjach. Duże możliwości wyboru to też zaleta tego podłoża. Możesz zdecydować się na drobny żwirek silikonowy lub wybrać opakowanie wypełnione nieco większymi granulkami. To, jaki sprawdzi się lepiej, zależy tak naprawdę od Twojego kota. Większe granulki mogą się mniej roznosić, jednak niektóre zwierzęta preferują drobny piasek silikonowy. Dla kota może się on okazać po prostu mniej drażniący w łapki.

Żwirek silikatowy – jak go stosować?

Żwirek dla kota silikonowy jest bardzo łatwy w stosowaniu. Jak w przypadku każdego podłoża do kuwety ważna jest regularność usuwania nieczystości. Stałe odchody wyciągaj z kuwety od razu, gdy się w niej pojawią. Niektóre koty nie skorzystają ze swojej toalety kolejny raz, jeśli pozostaną w niej nieczystości. 

Żwirek silikatowy warto co jakiś czas wymieszać. Granulki podłoża z czasem zabarwiają się na żółto. To dla Ciebie znak, że warto wymienić całą zawartość kuwety. Nie wrzucaj nieczystości do toalety, ponieważ żwirek silikonowy może doprowadzić do problemu z drożnością rur. Zdecydowanie lepszym – bo bezpieczniejszym – rozwiązaniem jest wyrzucenie zebranych śmieci do kosza na odpady mieszane.

Żwirek dla kota silikonowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Żwirek silikonowy drobny czy w formie większych granulek? Zapachowy czy bezwonny? Kiedy wybierasz silikonowy żwirek dla kota, z pewnością w Twojej głowie pojawia się mnóstwo pytań. Postawić na sprawdzoną, droższą markę? Może wybrać najtańszy żwirek silikonowy dla kota, który również spełni swoje funkcje? Podpowiadamy, co jest naprawdę ważne, gdy szukasz żwirku.

Kiedy wybierasz piasek silikonowy dla kota, zwróć uwagę na pojemność produktu. W naszym asortymencie znajdziesz opakowania różnej wielkości. Dlaczego o to zadbaliśmy? Wiemy, że koty mają różne upodobania względem podłoża w ich toalecie. Zdajemy sobie sprawę, że warto najpierw przetestować żwirek.

Kocięta raczej szybko przyzwyczają się do podłoża – choć i tu są wyjątki. Sprawa ma się inaczej, jeśli planujesz przyjąć pod swój dom zwierzę, które wiele dni lub lat spędziło na dworze. Początkowo może być mu trudno przyzwyczaić się do zmiany piasku na żwirek. Przetestuj więc kilka rodzajów. Znasz już dobrze swojego czworonożnego przyjaciela? Wybierz żwirek silikonowy 15 kg lub większy. Będziesz mieć duży zapas zawsze pod ręką.

Kiedy zastanawiasz się, jaki żwirek silikonowy dla kota wybrać, weź pod uwagę jego zapach. Niektóre podłoża do kuwet są zapachowe, inne pozostają bezwonne. Pamiętaj, że nie wszystkie koty lubią aromatyczne granulki krzemionki. Bezpieczniejszym wyborem będzie więc bezzapachowy, tani żwirek silikonowy dla kota. Jeśli jednak wiesz, że zwierzęciu nie przeszkadzają aromatyczne podłoża, weź taki wybór pod uwagę. Dzięki zapachowemu podłożu z kuwety będzie unosił się przyjemny zapach.

Gdy wybierasz tani żwirek silikonowy dla kota, zwróć uwagę na wielkość granulek. Jeśli Twoje zwierzę ma wyjątkowo delikatne łapki, lepszy może okazać się żwirek silikonowy drobny. On również wyróżnia się świetną chłonnością, a jego malutkie ziarenka nie powodują dyskomfortu u zwierzęcia. Drobny żwirek silikonowy też ma mikropory, w które wchodzi ciecz. Dzięki temu kuweta pozostaje sucha, a zwierzę chętnie z niej korzysta.

Silikonowe żwirki dla kotów nie są jedyną opcją dostępną w naszym asortymencie. Oferujemy również produkty drewniane, kukurydziane oraz bentonitowe. Każdy z nich ma inne zalety. Być może któryś z tych podłoży do kuwety przypadnie do gustu zwierzęciu bardziej niż żwirek silikonowy. Warto przetestować różne rozwiązania, żeby kot miał w kuwecie dokładnie takie warunki, jakie najbardziej mu odpowiadają. Jeśli zwierzę odmawia korzystania z własnej toalety, pamiętaj, że może to zwiastować problemy zdrowotne. Niektóre koty właśnie w taki sposób pokazują, że coś im dolega. Być może więc

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło