Majtki I Pampasy dla psa, sklep zoologiczny

Majtki dla psa – co warto o nich wiedzieć?

Majtki dla psa sprawdzają się w różnych sytuacjach. Mogą korzystać z nich zarówno samice, jak i samce. Majtki na cieczkę dla psa przydają się w okresie rui. Zabieg kastracji jest wskazany, jeśli nie planujesz rozmnażać zwierzęcia, ponieważ pozytywnie wpływa na zdrowie. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie może dojść do operacji, na przykład ze względu na toczącą się chorobę. Wtedy majtki dla suk na cieczkę są nieocenioną pomocą.

Pampersy dla psa na cieczkę chronią przed poplamieniem elementów wyposażenia domu. Podczas cieczki konsekwencje mogą być jednak o wiele bardziej dotkliwe niż zabrudzenie dywanu czy kanapy. Mowa o ciąży. Majtki na cieczkę chronią przed nią, ponieważ dają Ci więcej czasu na reakcję.

Istnieją też pampasy dla psa. Sprawdzają się, kiedy zwierzę ma problem z nietrzymaniem moczu. Pampasy dla psa są szczególnie przydatne dla psich seniorów. Jeśli występuje nietrzymanie moczu u psów, trzeba udać się do weterynarza. Zabezpieczenie w postaci majtek jest jedynie doraźne i nie rozwiąże problemu.

Dlaczego warto używać majtek dla psów?

Majtki dla psa na cieczkę rozwiązują problem brudzenia w mieszkaniu. Ich główna funkcja jest jednak o wiele ważniejsza, ponieważ stanowią zabezpieczenie przed zapłodnieniem. Pamiętaj jednak, że kiedy suczka ma cieczkę, musisz mimo majtek zachować na spacerach zwiększoną ostrożność. Staraj się wychodzić ze zwierzęciem w czasie, gdy na pieszych wycieczkach jest mniej opiekunów z czworonogami. Nie spuszczaj psa ze smyczy i nie dopuszczaj do niego innych psów. Dzięki pilnowaniu tych kilku elementów możesz poczuć się na spacerze z suką w okresie rui bezpieczniej.

Pampasy dla psa warto stosować w przypadku problemów zdrowotnych zwierzęcia. Majtki dla psa samca przydadzą się, jeśli zwierzę nie trzyma moczu. Może być to objawem problemów zdrowotnych, na przykład z nerkami. Nie rezygnuj więc z wizyty u specjalisty. Majtki dla psa na nietrzymanie moczu są pomocne, ale ich zakup nie może zastąpić spotkania z weterynarzem, który ustali plan leczenia.

Warto też stosować majtki dla psa po kastracji. Zabezpieczają one przed zabrudzeniem rany. Pampasy dla psa mają formę opaski, co jest związane z budową anatomiczną samca.

Jak stosować psie majtki?

Jeśli występuje cieczka u psa, majtki są naprawdę przydatne. Pamiętaj jednak, że nie mogą być noszone przez cały dzień. Bielizna musi być co jakiś czas zdejmowana, żeby zwierzę mogło samodzielnie zadbać o swoją higienę. Istnieje specjalne miejsce na wkładki – zazwyczaj są w nie wyposażone majtki dla psa. Cieczka to czas, w którym konieczna jest częsta wymiana higienicznych wkładek.

Majtki dla psa samca przydają się między innymi dla zwierząt chorych. Możesz wykorzystać też majtki dla psa po kastracji. Dzięki nim możliwe jest uniknięcie problemów z wylizywaniem rany, które prowadzą do wolniejszego gojenia.

Pamiętaj też, że na początku pies może nie być przekonany do majtek. Warto więc na początku zakładać mu je na chwilę i nagradzać zwierzę smakołykiem. W końcu zwierzę przyzwyczai się do tego praktycznego elementu garderoby.

Majtki dla psa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kiedy wybierasz majtki dla psa, zwróć uwagę na ich rozmiar. W naszym asortymencie znajdziesz modele różnej wielkości. Majtki na cieczkę dla buldoga będą przecież inne niż te przeznaczone dla labradora. Rozmiary od 32 cm do nawet 78 cm pozwalają dopasować wygodne majtki dla psa niezależnie od tego, jakiej jest on rasy i wielkości.

Zwróć też uwagę na to, czy majtki dla psa na cieczkę mają wymienne wkładki. W naszym asortymencie znajdziesz właśnie takie modele. Dodatkowo oferujemy majtki na cieczkę dla psa, które możesz uprać bez obaw o zniszczenie materiału. Są to modele wykonane z solidnych tkanin, dlatego posłużą Ci wielokrotnie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kiedy wybierasz majtki dla psa? Cieczka, nietrzymanie moczu czy stan po kastracji to momenty, w których szczególnie warto zadbać o komfort zwierzęcia. Majtki powinny być więc dopasowane do budowy zwierzęcia, mieć otwory na łapki i ogon oraz być wykonane z przewiewnego materiału.

  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło