Koty te łączą w sobie wszystkie cechy fizyczne dzikich kotów i łagodny charakter kotów domowych. Rasa ta jest dość niezależna, stara się pokazać, że jest drapieżnikiem, zręczną i silną. Są doskonałymi myśliwymi, a zachowanie jest często kontrolowane przez instynkty. Dlatego, jeśli w twoim domu mieszkają małe zwierzęta, kot bengalski może je pomylić z ofiarą.
Kraj pochodzenia | USA |
rodzaj wełny | Krótkie włosy |
Wzrost | 25-32 cm |
Waga | 4–7 kg |
Wiek | 12–15 lat |
Podstawowe informacje:
Spis treści
ToggleW 1961 roku Amerykanka zabrała kociaka dzikiego kota do Bangkoku, a następnie zabrała tego kota do USA. Pomimo tego, że ten kot wychowywał się w domu, zachowała wszystkie nawyki tkwiące w dzikich zwierzętach, chociaż nie było u niej agresji, ale też nie chciała się kontaktować, lubiła być sama w trudno dostępnych miejsca. Miała jednak kocięta z domu czarnego kota, co dało żywotne kocięta hybrydowe. W rezultacie Amerykanin postanowił wyhodować rasę, która miałaby cechy dzikich kotów z Azji, ale charakter zwykłego zwierzaka. I dopiero 15 lat później poważnie zajęła się hodowlą nowej rasy, w wyniku czego w 1991 roku pojawiły się koty bardzo łagodne i kontaktowe, które miały niezwykły kolor.
Koty bengalskie mają dość wydłużone ciało z dużymi mięśniami. Szyja tych kotów jest dość potężna, przechodzi w bardzo masywną głowę, która jest nieco dłuższa niż szersza. Łapy tych kotów są dość duże i zaokrąglone. Ogon średniej długości z grubą, zaokrągloną końcówką.
Naturalnie ta rasa jest bardzo czuła i uwielbia się komunikować. Bardzo ważne jest, aby koty te były w stałym kontakcie ze swoim właścicielem, w przypadku niedostatecznej uwagi stają się dzikie. Jeśli jednak bardzo często trzymasz kotka i komunikujesz się z nim, a następnie komunikujesz się z już dorosłym kotem, będzie dla ciebie bardzo czułym i oddanym przyjacielem.
Ze względu na tę cechę charakteru koty bengalskie są idealne dla rodzin z małymi dziećmi, dzięki dzieciom kot będzie komunikował się z człowiekiem i dużo się bawił. Bardzo trudno jest im znieść nieobecność właściciela, więc jeśli właściciel musi odejść i pozostawić zwierzę innemu właścicielowi, najlepiej, aby były to osoby dobrze znane rodzinie. Jeśli dasz kota nieznajomemu, wtedy zacznie tęsknić, może odmówić jedzenia.
Bengale po prostu kochają wodę, lubią pływać. Jeśli zostawisz pojemnik z wodą bez opieki, kot wejdzie do niego i wykąpie się. Koty te mają bardzo jedwabistą sierść, jest przyjemna w dotyku. W słońcu będzie mienił się różnymi złotymi odcieniami. Rasa ta jest bardzo przyjemna w głaskaniu, sierść nie wymaga częstego czesania ani czesania. Generalnie ta rasa jest bardzo czysta, koty te bardzo dobrze przyzwyczajają się do kuwety i nie lubią brudu, dlatego toaletę trzeba stale sprzątać. W przypadku, gdy toaleta pachnie nieprzyjemnie, kot po prostu odmówi jej odwiedzenia.
Bengale można doskonale wytresować, są bardzo inteligentnymi zwierzętami, które uczą się w krótkim czasie. Mogą nauczyć się wszystkich podstawowych poleceń, których często uczą psy. Ponadto Bengale można chodzić na smyczy. Ogólnie rzecz biorąc, ta rasa kotów jest bardzo energiczna i uwielbia się bawić. Stwórz dla nich przestrzeń w taki sposób, aby mieli ze sobą coś wspólnego. Umieść w domu wiszące drabiny, słupki, po których zwierzę może się wspinać, a także platformy znajdujące się na różnych poziomach. Daj swojemu kotu mnóstwo okazji do różnych aktywności. Ponadto koty te mają silny węch, bardzo ważne jest, aby w domu nie było denerwujących zapachów. Może to zaszkodzić zwierzęciu, szczególnie w młodym wieku.
Karma dla kotów bengalskich musi zawierać równowagę kalorii, białka i pierwiastków śladowych, które muszą być utrzymane w diecie. możesz wybrać odpowiednią karmę dla kota bengalskiego naszym katalogu . Gotowa karma sucha i mokra to najlepsza opcja, ponieważ kompozycje są w stu procentach zbilansowane i uzupełnione absolutnie wszystkimi niezbędnymi witaminami, minerałami i pierwiastkami śladowymi.
Niestety czworonożni przyjaciele często chorują. I nie mogą narzekać nam na złe samopoczucie i ból, więc uważny właściciel musi sam zrozumieć, że kot bengalski jest chory. Apatia, letarg, odmowa jedzenia, suchość nosa, biegunka lub wymioty, nieświeży oddech to objawy choroby, na które zdecydowanie należy zwrócić uwagę. Jeśli zobaczysz jeden z tych znaków, powinieneś natychmiast udać się do weterynarza.