To dość silny pies o zrównoważonym charakterze, na pewno nie przyniesie niespodzianek, te psy tylko źle się zachowują w młodym wieku. Dorosły pies na pewno nie pobłaża sobie, będzie bardzo spokojny. Ale te zasady obowiązują tylko wtedy, gdy właściciel psa jest osobą o silnym charakterze i wielkiej sile woli. To dość niezależna rasa, jeśli pies poczuje, że się poddałeś, spróbuje zostać liderem. Z tego powodu może cię nie słuchać, być porywczym, nikt nie może przewidzieć, jak się zachowa. Szkolenie psów tej rasy powinno odbywać się ściśle pod kontrolą kynologa, nowicjusz w tej dziedzinie nie poradzi sobie z psem, nie trzeba nawet próbować.
Kraj pochodzenia | Szwecja |
Rozmiar | Przeciętny |
Wzrost | 28-40 cm |
Waga | 14-16 kg |
Wiek | 12-14 lat |
Grupa ras FCI | Psy gończe i rasy pokrewne |
Podstawowe informacje:
Spis treści
TogglePrzodkiem tej rasy jest gończy krótkonożny westfalski. Istnieje opinia, że psy te zostały sprowadzone do Szwecji w 1910 roku, trafiły tam z Niemiec. Ludzie szybko zdali sobie sprawę, że te psy są doskonałymi łowcami jeleni i szybko zyskały popularność. Już w latach czterdziestych istniały dwa typy gończy krótkonożnych, standardowy i też duży. W tym momencie postanowiono je rozdzielić. W 1947 roku ludzie wybierali nazwę dla nowej rasy i wybrali opcję o nazwie Drever.
To rasa, która zostało zarejestrowane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną dopiero w 1953 roku. To niestrudzone psy, które zawsze dążą do celu. To świetny towarzysz polowań. Z jego zalet można wyróżnić ogromną wytrzymałość, pracowitość, a także bardzo dźwięczny głos. Te psy przydają się również w życiu codziennym, ponieważ mają bardzo przyjemny charakter. Ostatnio rasę tę coraz częściej można znaleźć w zwykłych rodzinach, a nie wśród zawodowych myśliwych.
Psy tej rasy będą wymagały szacunku od innych, dzieci również muszą szanować tego psa, muszą wiedzieć, jak właściwie traktować zwierzaka. Generalnie psy tej rasy dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, które są w domu. Te psy mogą być zarówno same, jak i w stadzie, więc mogą się poddać. Jeśli zwierzę, z którym żyje ten pies, jest spokojne, nie należy spodziewać się konfliktów.
Strzyżenie szwedzkich psów gończych jest dość proste, wystarczy raz w tygodniu wyczesać je szczotką. W momencie, gdy pies wyrwie się, zabieg ten należy powtarzać nieco częściej, około kilka razy w tygodniu. Ponadto musisz stale monitorować stan uszu i pazurów swojego zwierzaka, pamiętaj o monitorowaniu ich stanu. Aby pysk psa zawsze był zdrowy, musi dostawać specjalne twarde smakołyki, które czyszczą jej zęby. Dzięki żuciu oczyszczą zęby z nagromadzonej na nich płytki nazębnej. Ponadto zęby psa można okresowo myć.
Ponieważ jest to pies myśliwski, ma dużą mobilność, co oznacza, że potrzebuje stałych codziennych spacerów. Na przykład właściciel może zabrać ze sobą swojego zwierzaka na jazdę na rowerze lub jogging. Jeśli zwierzę jest większe, łatwo zakorzeni się w mieszkaniu w mieście, jeśli zapewnisz mu odpowiednią aktywność fizyczną. Pies musi być wyprowadzany kilka razy dziennie, każdy spacer powinien trwać co najmniej godzinę, aby pies mógł wyrzucić całą swoją energię i wystarczająco dużo chodzić. Ponadto musisz zwracać uwagę na to, jak jedzą Twój pies i jaka jest jego aktywność fizyczna. W przypadku, gdy naruszysz schemat żywienia psa lub zapewnisz niewystarczającą ilość treningu, szybko stanie się on nadwagą.
Karma dla psów rasy drever powinna zawierać równowagę kalorii, białka i mikroelementów, które należy utrzymać w diecie. możesz wybrać odpowiednią karmę dla Drevera w naszej ofercie sklepu Internetowego ZooArena. Gotowa karma sucha i mokra to najlepsza opcja, ponieważ kompozycje są w pełni zbilansowane i uzupełnione absolutnie wszystkimi niezbędnymi witaminami, minerałami i pierwiastkami śladowymi.
Niestety czworonożni przyjaciele często chorują. I nie mogą narzekać na nas, że są chorzy i cierpią, więc uważny właściciel musi sam zrozumieć, że Drever jest chory. Apatia, letarg, odmowa jedzenia, suchość nosa, biegunka lub wymioty, nieświeży oddech to objawy choroby, na które zdecydowanie należy zwrócić uwagę. Jeśli zauważysz jeden z tych znaków, musisz pilnie udać się do weterynarza.